Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Ale, jaké je tvé skutečné jméno?
Tiskni
Sdílej:
Jsou to jenom skripty interpretované webovým serverem. Čímž víc potenciálně problematických bodů, tím větší je pravděpodobnost výpadku. Chápu, že wordpressácký guru RealJ nechápe rozdíl mezi řešetem a MediaWiki. Nicméně žádný CM systém sám o sobě není neprůstřelný, proto existují mechanismy, které riziko nabourání eliminují.
proto existují mechanismy, které riziko nabourání eliminují.Že jsem tak smělý, nepatří mezi ně třeba záplatovaný os včetně jádra?
Připomínáš mi Poeteringa. Ten taky jak se zdá nechápe, proč je výhodné mít oddělený zavaděč od jádra a služby jádra od ostatního sw.
Myslis tu deravou wiki za kterou udajne nejsi odpovedny?
Tak poslouchej ty ksichte. Není to ani týden, co se tu vedla diskuze o tom, že by každé tvrzení mělo být podloženo důkazy. Jenže ty umíš akorát házet hovna.
Z mé infrastruktury čumí ven do internetu jen tři stroje - wiki, SSH brána pro studenty a fyzický hostitel, který má pouze lokální uživatele ověřované klíčem, na kterém běží pouze NFS a zbytek - včetně těch dvou zmíněných strojů je sendvičovaný diskless. Zbytek je na vnitřní síti v rámci různých VLAN, takže by ti byl nějaký rozsah IP adres k prsu.
Pokud se týče dokonalosti mé práce. Jako obvykle lžeš, protože jsem nic takového o sobě nikdy netvrdil.
RealJ má akorát kecy a bobky, protože kdyby se o to pokusil, je to koleda o průser. Je si moc dobře vědom toho, že se veškerá komunikace loguje a ČVUT není soukromý projekt, na který sere pes, ale instituce, kde se takové incidenty řeší. Za nedostatky se ale hlava nikomu netrhá a jinde si za penetrační testy dokonce i platí.
Ukazovat můžeš co chceš, nevypovídá to vůbec nic o reálné hrozbě. Realita je taková, že stupidně jednoduché heslo, které si pamatuješ a používáš jen občas, je z bezpečnostního hlediska mnohonásobně spolehlivější, než heslo komplikované, které musíš opakovaně a často zadávat do kdejakého formuláře „protože dvoufaktor”.
Většina těch chyb se totiž stává reálnou hrozbou teprve v okamžiku, kdy se podaří útočníkovi získat heslo nějakého uživatele. Pak už záleží, jen na tom, jaká má ten uživatel práva a co může reálně poškodit.
Diskless jede z adresářů, které jsou mountované readonly, takže i kdyby se ti nakrásně podařilo napíchnout na lokálního roota a nastavit vlastní heslo, k ničemu to nebude, když pro návrat do původního stavu stačí reboot. Nehledě na to, že taková činnost zanechá nesmazatelnou stopu, protože se při každém přihlášení ověřuje zda existuje uživatelský adresář.
A ano, nikdo te za tvou schopnost nevyhodi protoze za ty prachy nikoho jineho nesezenou…
Ano. Taková je bohužel realita, což ti mohou potvrdit i „lovci” co mi nabízejí dvojnásobek toho co beru. Ale ruku na srdce: „Proč bych se měl zabývat něčím co mě nebaví?”
Jsou dva extrémy. Na co ti je barák ve vidlákově, když je to všude kolem samý plot? A to opomíjím fakt, že na baráku furt něco řešíš.
Když jsem v OV vegetím v paneláku, kde z okna čumím na les. Jo. Má to i své mouchy, ale když chci jít někam do přírody, stačí vylézt z baráku. A tramvají je to do centra pouhých 20 minut. Za tu dobu v Praze dojedu leda do práce. Vypravit se někam do lesa, to je na půl dne štrachání MHD a ČD. Ale procházka Prahou, místo jízdy narvanou tramvají, zase tak špatná není, pokud není náledí, nebo zrovna neleje. Nejbrutálnější úsek je I.P.Pavlova – Karlovo náměstí. To přecházím jak potapěč, se zadrženým dechem. Ale dá se jít také jinudy – přes Herlodovy sady, Gröbovku a Folimanku. Akorát je to na dýl. Jako jaro voní i v Praze.