Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Co znak, to 2 bity, ne?
A jak je to tedy s tím Seznam.cz?
trtqtrtsqtqsrtsttr
) a přepočítat ho na pravoúhlé souřadnice pomocí tohohle algoritmu:
void code2location(char* code)
{
unsigned int x = 0, y = 0;
for(int i = 1; i < strlen(code); i++)
{
x = (x << 1) | ((code[i] == 'r' || code[i] == 's') ? 1 : 0);
y = (y << 1) | ((code[i] == 't' || code[i] == 's') ? 1 : 0);
}
printf("locatiton = [%d; %d], zoom = %d", x, y, strlen(code) - 1);
}
Výstupem pro trtqtrtsqtqsrtsttr
je:
locatiton = [70761; 44382], zoom = 17
Získaná čísla potom dosadíš do toho programu a je to.
Jde o nastavení levého horního rohu. Je třeba upravit ty vnořene cykly takhle:
for(int y = odkud_v_ose_y; y < potud_v_ose_y; y++)
for(int x = odkud_v_ose_x; x < potud_v_ose_x; x++)
A potom ještě tenhle řádek:
sprintf(cmd1, "montage -geometry %dx%d +frame -tile %dx%d -verbose google-maps-block-* map-zoom-%d.jpg", 256, 256, potud_v_ose_x - odkud_v_ose_x, potud_v_ose_y - odkud_v_ose_y, zoom);
Kde location = [odkud_v_ose_x; odkud_v_ose_y] zoom = 17
Tiskni
Sdílej: