Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »U DSL mi obecně chybí schopnost dynamicky rozdělovat šířku pásma mezi DL a UL.Smůla, tohle DSL neumí, protože UL zajišťuje relativně úzká část z celkového pásma (na nižších frekvencích, aby se to vůbec dostalo k providerovi)
Tohle platí pro ADSL ne obecně pro DSLJe to pravda; tady jsem DSL bral jako synonymum k ADSL, protože nic jiného se AFAIK stejně nesežene. Krom toho - opět AFAIK - SDSL nemá žádného nástupce a s rychlostmi to tam nebylo nijak slavné...
WIFI je broadcomJaký přesně broadcom? Broadcomů je spousta...
aspon ze zajimavosti bych mohl dodavatele tedy Kyslik pozadat o zdrojaky, koor kdyz o GPL mluvi v manualu :Durčitě to udělej
wifi - BROADCOM BCM43222KFBG
cpu - BROADCOM BCM6368UKPBG
wifi - BROADCOM BCM43222KFBGTo vypadá nadějně, pokud budeš mít dostatečně novou verzi jádra (>=2.6.39!). Jestli se dá driver backportovat pod starší jádro netuším.
cpu - BROADCOM BCM6368UKPBGOk, vypadá to, že kromě DSL by měla být podpora přímo v jádře, dokonce USB by neměl být takový problém
Ojeb ani ne. Spíš chtějí, aby se teoretické rychlosti blížili k těm skutečným.
Jen pro informaci - Rychlost do 25Mbps je ADSL2+, VDSL je mezi 30-60Mbps, takze jestli v CR nabizeji "zrychleni" na 16-25Mbps, je to normalni ojeb.A cos čekal od telekomunistů? Prostě si dobře spočítali, že a) už není kam moc hnát přenosovou rychlost na jejich drátech; b) se víc vyplatí rychlosti navyšovat jen pozvolna, anžto se tak dají uživatelé snadněji pumpnout... Viz taky: http://www.lupa.cz/clanky/vdsl-posledni-velke-zrychleni/
> sysinfo ;sh
3) je tam timeout na dobu behu prikazu, takze nam cca po pulminute prikaz sh skonci, ale da se to naskriptovat napr:
> sysinfo >/dev/null ;busybox cat /proc/net/ip_conntrack
Credit: http://www.exploit-db.com/exploits/16275/
Tiskni
Sdílej: