Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
ČSSD: ODS chce zneužitím policie ovlivnit volby.
Paroubek obvinil ODS z pučistických praktik.
ODS chce pomoci Kubiceho zvratit vysledek voleb, tvrdi Paroubek
Normalni politik (bez mrtvol ve skrini) by v klidu, bez paniky, rekl, ze do vysetrovani z pozice premiera nebude zasahovat, ze nebude ovlivnovat praci policie a ze necha vysetrovani probehnout standardni cestou. Bez odvolavani sefu utvaru pro boj s mafii. Jeste by mohl prohlasit neco jako padni komu padni. Ta hysterie je az prilis viditelna. Proc by si policista ktery vede utvar 15 let a prezil 6 ministru sam znicil karieru? Proc se toho sameho policistu pokusili v roce 2000 sejmout poradci, StBaci z okoli soudruha Zemana...?
P.S. A abych cele tema trochu odlehcil, protoze v Cesku stejne nikoho nezajima, zda Vam vladne Don, Hitler, ci soudruzi z Moskvy, chci se zeptat jestli si myslite, kdy a zda budou nejake pristi volby a zda budou aspon tak regulerni jako v Kabulu nebo v Belorusku...
Tiskni
Sdílej:
Poznamka: Otazka je minena zcela vazne a pokud k tematu nic nevite, netapetujte to tu prosim kecy o Che Guevarovi a jinem, nejspravedlivejsim socialismu a prerozdelovani nadhodnoty...diky
Posuzoval jsem ted grant, kde resitel navrhoval plat pro postdoktoranda v roce 2008 v oboru fyziky (tedy cloveka, ktery ma Ph.D., umi analyzovat problem, merit, programovat a vyhodnocovat data, zna nejmin 2 svetove jazyky a je schopny samostatne zpracovat nejmene 3 vetsi prace - bakalar, magistr/inzenyr a disertace) ve vysi 16.000 CZK + 2.500 premie.
Do posudku jsem mu napsal, zda skutecne ocekava, ze najde cloveka, ktery bude kvalitne pracovat za 2 roky za mzdu nizsi je republikovy prumer dnes a hrube nizsi nez je dnes prumer prazsky.
Klasicky rok 1948 (lidove milice & spol) necekam, nejsem ani Hulan ani magor, ovsem tezko popres, ze cela "stara" EU ma k tomu realsocialismu nakroceno vceku slusne, podivej se na nezamestnanost, zdaneni, zadluzeni, byrokracii a bordel ve Francii (61 milionu), Italii (58 mil, prezidentem je byvaly komunista), Nemecko (82 milionu) nebo Spanelsku (40 mil).
Kdybych byl fundmanager nejakeho opravdu dlouhodobeho (20+ let) duchodoveho fondu v USA nebo Japonsku, do EU bych s pravdepodobnosti velmi blizkou 1 prostredky svych klientu neinvestoval. Ty ano?
Nechci uklidnovat nikoho, ale je treba rozlisovat mezi tim, jaky podminky byly v roce 46-48 a jaky jsou dnes. V roce 46 pusobylo nekolik faktoru, ktery by podle mne prokoukl jen clovek, ktery mel dobre informace: osvobozeni rudou armadou, hospodarska krize pred valkou, zklamani z politiky Zapadu po Mnichovu, propaganda a poradci ze SSSR a samozrejme neco noveho, co prinasela Narodni fronta. Vesmes vsichny strany vprumeru videli cestu jedine v socialismu. Lidi v ty dobe nebyli idioti, ale proste nemeli informace.
Mame informace? Myslite si, ze media, hlavne internet prinasi vic kvalitni informace?
Tenhle link jste uz videli - www.volby1946.cz?Kde jsem oznacil volice levice za hlupaky?
Timto prizpevkem koncim s politikou, uz mne to prestalo bavit, jsem presvedcen, ze nema cenu tohle vubec resit.? Nejde odolat, co? :o)