Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »unidentified flying object, nikoli nutně mimozemšťaniJasne. Pár rokov sme s kolegom chodili do práce autom a dva krát sme obaja videli na oblohe zaujímavé veci. Prvý krát to bolo veľmi rýchle a jediné čo sme si stačili povedať, "videl si to?". No raz to bolo presne ako z tých videí na trubke proste čierny bod čo mení nevysvetliteľne rýchlo smer. Kolega mi hovorí čo to bolo, hovorím mu mimozemšťania, to je jediné vysvetlenie :) No potom ešte raz s mojou keď sme išli autom, ale to nebolo úplne jednoznačné videli sme to obaja, ale rýchlo to zmizlo. No a raz, ale to radšej ani nebudem písať aby si niekto nemyslel že som úplný ...
tvrdit že nic takového neexistuje se rovná lidské tupostiUž zase je ten kdo s tebou nesouhlasí tupec?
Prvý krát to bolo veľmi rýchle a jediné čo sme si stačili povedať, "videl si to?"Lockheed SR-71 Blackbird dosáhl v roce 1976 světového rychlostního rekordu 3,529.6 km/h. To je mimochodem rychleji než vystřelená kulka. Nicméně letoun by dost pravděpodobně byl schopen akcelerovat i dál. Jediný problém je tření o vzduch, které způsobuje že trup se rozehřeje do velkých teplot a musí být chlazen z druhé strany leteckým palivem aby se nerozpadl (trup samotný je z titanu a trošku připomíná vlnitý plech, který má možnost se při zahřátí roztahovat a stahovat). Dost by mě zajímalo jak by něco takového vypadlo v noci při pohledu ze země zkreslené vlivem zakulacení země.
1) Na obrázku vidím šum a formát BMP, takže úpravy asi byly (minimálně rekomprese, co dneska fotí do BMP?)
2) Vidím v tom lustr, ale nesedí mi přepálení dole. Podle přepálení bych se nebál hádat, že je to fotka třeba utrženýho filmovýho pásu, nebo obecně něčeho, co málo propouští světlo (dole je přepálení a obrázek sám o sobě přepálenej opravdu není).
Upravy NEBYLY. Co dneska foti do BMP? To je spravna otazka.1) Na obrázku vidím šum a formát BMP, takže úpravy asi byly (minimálně rekomprese, co dneska fotí do BMP?)
že je to spíš něco relativně malého foceného zblízka než něco velkého focené z velké vzdálenosti.Taky mám ten pocit. Faun patrně předpokládá, že se tady vyrojí ufologové. Ne, Faune, není to neidentifikovatelný objekt z dílny sturmbannführera von Brauna z NASA. To bude nějaký zárodek a embryo Fauna, z kterého se vyklube pěkná faunovina
KecášNe.
mě se to načetlo za dvě sekundy a 50 Mb nemám.Což ovšem nic nevypovídá o rychlosti načítání u mě, že? Uznávám, pravděpodobně to bylo kvůli tomu, že ten obrázek linkuje z free verze dropboxu, která umí být občas dost pomalá. Nic to ovšem nemění na tom, že horší formát uložení obrazu si nejspíš vybrat nemohl.
UPDATE:
Objekt z prvniho snimku, o nekolik desitek sekund drive.
Dalsi objekt stejneho puvodu, vyrobeny pravdepodobne na stejnem miste, velmi, velmi daleko...
P.S. snimky opet nejsou nijak upravovane, retusovane ci komprimovane. Pokud se vse do vecera nevyjasni, pridam i posledni snimek.vsem je vsechno jasne? Pokud ne, zajemcum to vysvetlim az budu mit cas.
Jak se to dela nereknu, jen napovim ...
mozna bych rekl, ze i uhodli. #54No ten uhod, ze to fotil mikroskop. Uprimne, trollujes nebo ne?
a tak si logicky ospravedlňujeTo je slovakizmus, nie? Nie je česky " omlouvá"? Nie je to síce otázka k " meritu veci", ale to ma ani tak nezaujíma:))). DN
To je slovakizmus, nie?není
ospravedlniť sa 1. vyjadriť ospravedlnenie (obyč. zdvorilostnou formulou) za nevykonanie niečoho, za prečin a pod. • kniž. exkuzovať sa: ospravedlňuje sa za neprítomnosť; 2. vyhovoriť sa (na niečo)a je to fakt aj česky ( u nás sa prv používalo aj omluviť sa, omluvenka, ale už to asi aj zásluhou jazykového purizmu vymizlo, vymizlo to)
Tiskni
Sdílej: