Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
"nepodstatným", tím samozřejmě ty zákonodárné paskvilotvůrce nechci nijak obviňovat, jen poodhaluji to, co se jim nejspíše honilo v hlavě, možná by pomohlo vyměnit ve vládě operační systém v počítačích ale hlavně v mozcích.
Dokonalost je předpokladem totálního zmatku a předzvěstí sebedestrukce.
Nevím, jak bude probíhat třetí světová válka, ale vím, že ta čtvrtá bude o pazourku a oštěpech. (Albert Einstein)
Za 3,5 roku ho pusti za dobre chovani a muze zacit znovu.To snad ne ... verme lekarum, ma narizene leceni. Mam pocit, ze zapominate brat v uvahu to, ze je to jeho nemoc, za kterou nemuze. Je to sice odpornost a nechtela bych to nekdy zazit, ale tezko rict jak se takovy clovek ma soudit. On to nedela schvalne, on si proste nemuze pomoct ...
Trest je trestem jedině tehdy, má-li výchovný a ochranný efekt.Ono je tezko rict, co je to za trest, kdyz ten clovek dostane bydleni s internetem a jidlem zdarma. Mozna tobe to nevadi, ze tyhle lidi zijou z penez ostatnich - pracujicich. Ale me to zas tak jedno neni, a tim spis, ze v podstate nemam kde bydlet. Tim zas ale nechci rikat, ze by se mi chtelo jit bydlet do vezeni.
...ten clovek dostane bydleni s internetem a jidlem zdarma...Silně pochybuji, že je Internet standardní součástí našich věznic. Pokud vím, tak někde ho sice mají, ale možnost jeho používání je velice omezená, a ještě pod dohledem bachařů. Jinak tě mohu ujistit, že bych do té basy (i když by tam byl Internet třeba gigabitový) stejně nechtěl, podobně jako asi většina lidí. S tím "jídlem zdarma" je to problém organizace výkonu trestu. Mělo by to být tak, že pokud je možnost při trestu pracovat (a ta obvykle je, a kdyby nebyla, měla by se vytvořit, na to tu možnosti jsou), musel by vězeň za jídlo atd. platit, tak jako platí v normálním životě.
Tiskni
Sdílej: