Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tiskni
Sdílej:
"nepodstatným", tím samozřejmě ty zákonodárné paskvilotvůrce nechci nijak obviňovat, jen poodhaluji to, co se jim nejspíše honilo v hlavě, možná by pomohlo vyměnit ve vládě operační systém v počítačích ale hlavně v mozcích.
Dokonalost je předpokladem totálního zmatku a předzvěstí sebedestrukce.
Nevím, jak bude probíhat třetí světová válka, ale vím, že ta čtvrtá bude o pazourku a oštěpech. (Albert Einstein)
Za 3,5 roku ho pusti za dobre chovani a muze zacit znovu.To snad ne ... verme lekarum, ma narizene leceni. Mam pocit, ze zapominate brat v uvahu to, ze je to jeho nemoc, za kterou nemuze. Je to sice odpornost a nechtela bych to nekdy zazit, ale tezko rict jak se takovy clovek ma soudit. On to nedela schvalne, on si proste nemuze pomoct ...
Trest je trestem jedině tehdy, má-li výchovný a ochranný efekt.Ono je tezko rict, co je to za trest, kdyz ten clovek dostane bydleni s internetem a jidlem zdarma. Mozna tobe to nevadi, ze tyhle lidi zijou z penez ostatnich - pracujicich. Ale me to zas tak jedno neni, a tim spis, ze v podstate nemam kde bydlet. Tim zas ale nechci rikat, ze by se mi chtelo jit bydlet do vezeni.
...ten clovek dostane bydleni s internetem a jidlem zdarma...Silně pochybuji, že je Internet standardní součástí našich věznic. Pokud vím, tak někde ho sice mají, ale možnost jeho používání je velice omezená, a ještě pod dohledem bachařů. Jinak tě mohu ujistit, že bych do té basy (i když by tam byl Internet třeba gigabitový) stejně nechtěl, podobně jako asi většina lidí. S tím "jídlem zdarma" je to problém organizace výkonu trestu. Mělo by to být tak, že pokud je možnost při trestu pracovat (a ta obvykle je, a kdyby nebyla, měla by se vytvořit, na to tu možnosti jsou), musel by vězeň za jídlo atd. platit, tak jako platí v normálním životě.