Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
"nepodstatným", tím samozřejmě ty zákonodárné paskvilotvůrce nechci nijak obviňovat, jen poodhaluji to, co se jim nejspíše honilo v hlavě, možná by pomohlo vyměnit ve vládě operační systém v počítačích ale hlavně v mozcích.
Dokonalost je předpokladem totálního zmatku a předzvěstí sebedestrukce.
Nevím, jak bude probíhat třetí světová válka, ale vím, že ta čtvrtá bude o pazourku a oštěpech. (Albert Einstein)
Za 3,5 roku ho pusti za dobre chovani a muze zacit znovu.To snad ne ... verme lekarum, ma narizene leceni. Mam pocit, ze zapominate brat v uvahu to, ze je to jeho nemoc, za kterou nemuze. Je to sice odpornost a nechtela bych to nekdy zazit, ale tezko rict jak se takovy clovek ma soudit. On to nedela schvalne, on si proste nemuze pomoct ...
Trest je trestem jedině tehdy, má-li výchovný a ochranný efekt.Ono je tezko rict, co je to za trest, kdyz ten clovek dostane bydleni s internetem a jidlem zdarma. Mozna tobe to nevadi, ze tyhle lidi zijou z penez ostatnich - pracujicich. Ale me to zas tak jedno neni, a tim spis, ze v podstate nemam kde bydlet. Tim zas ale nechci rikat, ze by se mi chtelo jit bydlet do vezeni.
...ten clovek dostane bydleni s internetem a jidlem zdarma...Silně pochybuji, že je Internet standardní součástí našich věznic. Pokud vím, tak někde ho sice mají, ale možnost jeho používání je velice omezená, a ještě pod dohledem bachařů. Jinak tě mohu ujistit, že bych do té basy (i když by tam byl Internet třeba gigabitový) stejně nechtěl, podobně jako asi většina lidí. S tím "jídlem zdarma" je to problém organizace výkonu trestu. Mělo by to být tak, že pokud je možnost při trestu pracovat (a ta obvykle je, a kdyby nebyla, měla by se vytvořit, na to tu možnosti jsou), musel by vězeň za jídlo atd. platit, tak jako platí v normálním životě.