Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Fakt uz me dotovani __socialniho statu, jinych prizivniku a socanske luzy__ nebavi. Tohle __by meli__ platit volici socialni demokracie a komunistu z toho, co vydelaji __praci__.Jojo, naprostý souhlas. A ještě bych přidal ty, kteří v referendu o vstupu do EU hlasovali pro vstup do EU.
Mimochodem, tohle je taky kapitalismus. Sponzorovat zahraniční firmy, kteří dostanou pozemek za korunu, daňové prázdniny, infrastrukturu a další úlevy.Tohle se naopak s kapitalismem příliš neslučuje. Jedná se o keynesiánské praktiky, které mají s podstatou kapitalismu jen hodně málo společného.
Stejně tak jako autorské poplatky mají žně především v kapitalismu.Ano, protože v socialismu zvítězí jiné cesty peněžních toků. I když ale OSA a OSVU (dnešní Intergram) za reálného socialismu v ČSSR existovaly též, vybíraly poplatky, ovšem přerozdělení probíhalo podle jiného klíče než dnes (základem byla "společenská prospěšnost", tedy konformnost s režimem a šíření odpovídajících názorů).
Racej se informovat, odkud tyhle silene zakony prichazeji. Puvod v "socanskych" USA ...
Takze zakoupenim hardisku podporim Karla Gotta nebo Helenku Vondrackovou, aby nezchudli.Je vidět, že zase až tak moc nevidíš do toho, o čem mluvíš. Karel Gott ani Helena Vondráčková z těch poplatků nemají moc, protože nejsou autoři. Většinu jejich písní pro ně napsal někdo jiný (a ten může, ale nemusí dostávat peníze od OSA) Takže až budeš chtít někoho obviňovat, že si vydělává na zlodějských poplatcích, zkus trefit někoho, o kom to platí.
Tiskni
Sdílej: