Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Fakt uz me dotovani __socialniho statu, jinych prizivniku a socanske luzy__ nebavi. Tohle __by meli__ platit volici socialni demokracie a komunistu z toho, co vydelaji __praci__.Jojo, naprostý souhlas. A ještě bych přidal ty, kteří v referendu o vstupu do EU hlasovali pro vstup do EU.
Mimochodem, tohle je taky kapitalismus. Sponzorovat zahraniční firmy, kteří dostanou pozemek za korunu, daňové prázdniny, infrastrukturu a další úlevy.Tohle se naopak s kapitalismem příliš neslučuje. Jedná se o keynesiánské praktiky, které mají s podstatou kapitalismu jen hodně málo společného.
Stejně tak jako autorské poplatky mají žně především v kapitalismu.Ano, protože v socialismu zvítězí jiné cesty peněžních toků. I když ale OSA a OSVU (dnešní Intergram) za reálného socialismu v ČSSR existovaly též, vybíraly poplatky, ovšem přerozdělení probíhalo podle jiného klíče než dnes (základem byla "společenská prospěšnost", tedy konformnost s režimem a šíření odpovídajících názorů).
Racej se informovat, odkud tyhle silene zakony prichazeji. Puvod v "socanskych" USA ...
Takze zakoupenim hardisku podporim Karla Gotta nebo Helenku Vondrackovou, aby nezchudli.Je vidět, že zase až tak moc nevidíš do toho, o čem mluvíš. Karel Gott ani Helena Vondráčková z těch poplatků nemají moc, protože nejsou autoři. Většinu jejich písní pro ně napsal někdo jiný (a ten může, ale nemusí dostávat peníze od OSA) Takže až budeš chtít někoho obviňovat, že si vydělává na zlodějských poplatcích, zkus trefit někoho, o kom to platí.
Tiskni
Sdílej: