Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Zadám do řádky první písmeno mailu a už mi to nabízí možnosti :).hm, to mně taky, ale ... ty v knize adres jsou vždy zcela ignorovány. (pokud nejsou mezi "recently used") jinak viz bug #259949 (poslední komentáře; na těch prvních je aktuálně zajímavé jen to, jak už je to dávno, co byl bug otevřen ...)
Došlo tak daleko, že kontakty, který používám je zřídka, hledám v Odeslané poště a dokonce mi to přijde normální. ;)v pohodě, jsou lidi, kteří to ani jinak nedělají ... resp. ani nezkopírují kontakt, prostě odpoví na nějakou stoletou zprávu, bez toho, aby se obtěžovali napsat nový předmět (což je moc cool, když někdo aktivně využívá threading ...)
Budu asi poslední uživatel KMailu, až se to definitivně potopí...mno, dokud tady nebude jiný rozumný klient, tak poslední nebudeš ... hm ... co jsem v kuloárech pochytil, tak to v podstatě závisí na tom, jestli se dva-tři vývojáři rozhodnou začít spravovat KDE, anebo přejít na Razor-Qt a pomoct s Trojitou - pak půjdu s nima (horší bude, pokud se jeden rozhodne tak a jeden onak ...)
No ja taky utek od Kmailu k webovemu rozhrani. Pamatuju si, ze pouzitelny byl Kmail nejvice nekdy v dobach KDE3, kdy byly problemy akorat s timeoutem imap spojeni, v pripade uspani notebooku. Pak uz to slo od desiti k peti. Postupne se pridavanim ruznych mezivrstev kurvily akorat ruzne dalsi veci. Od adresare po vyhledavani mailu, atp.
dneska jsem poprvé zprovoznil KMail :)Coz je u verze 4.8.x IMHO docela fail. Ne teda, ze by me to prekvapovalo nebo co.
Tiskni
Sdílej: