T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Používám KDE a tak se snažím používat pouze QT aplikace (bez komentářů prosím :)). S většinou aplikací není problém, já osobně jsem měl vždy problém jen s webovým prohlížečem a emailovým klientem. Prohlížeč už je v KDE taky celkem vyřešen, protože Firefox s KDE patchem nebo Chrome/Chromium se integrují do KDE perfektně a člověk ani nepozná, že jde o GTK aplikaci. Nemluvě o stále se zlepšujícím Rekonqu, na který úplně přejdu zřejmě v jeho další verzi.
Nicméně jediným QT/KDE klientem je stále jen KMail (Trojitou zatím nepočítam ).
Asi většina souhlasí asi s tím, že KMail a vlastně celé KDE PIM jsou/byli v "nedokonalém stavu". V předchozí verzi KMailu jsem nedokázal zprovoznit odesílání mailů, v té ještě předtím se mi zase špatně zobrazovaly předměty mailu, kde se vyskytovala diakritika. Tentokrát jsem vyzkoušel nejnovější verzi z KDE 4.8.2.
No nebylo to slavné, vůbec mi to nezobrazovalo maily (žádné seznamy, žádné obsahy, prostě skoro prázdné okno). Googlil jsem a nebyl jsem jediný, kdo měl tenhle problém. Vyzkoušel jsem různé postupy nápravy a nic nepomohlo. Až jsem se odhodlal něco udělat s tím proklínaným Akonadi, které sice jelo, ale vyhazovalo dost chybových hlášek. Vytvořil jsem pro něj na lokále databázi přímo v MySQL, které mám stejně puštěné kvůli ladění webů a Akonadi nastavil tak, aby používal přímo můj MySQL server a nespouštěl si nic vlastního. No a ono to najelo :).
KMail nepadá, vypadá skvěle, ovládá se pohodlně a zprávy (včetně předmětů) zobrazuje bezproblémově. Kompletně jsem tedy přešel pouze na KMail a zatím jsem, snad poprvé, nadšen. Snad zase nezačne zlobit :).
Akorát teda nechápu, proč začal fungovat takhle dobře až po tomhle nastavení Akonadi, předtím jsem se do Akonadi vůbec nehrabal a čekal bych, že nějaké to default nastavení by mělo být stoprocentně funkční. Na tomhle by ještě měli pánové z KDE zapracovat a mohlo by být všechno OK.
Tiskni
Sdílej:
Zadám do řádky první písmeno mailu a už mi to nabízí možnosti :).hm, to mně taky, ale ... ty v knize adres jsou vždy zcela ignorovány. (pokud nejsou mezi "recently used") jinak viz bug #259949 (poslední komentáře; na těch prvních je aktuálně zajímavé jen to, jak už je to dávno, co byl bug otevřen ...)
Došlo tak daleko, že kontakty, který používám je zřídka, hledám v Odeslané poště a dokonce mi to přijde normální. ;)v pohodě, jsou lidi, kteří to ani jinak nedělají ... resp. ani nezkopírují kontakt, prostě odpoví na nějakou stoletou zprávu, bez toho, aby se obtěžovali napsat nový předmět (což je moc cool, když někdo aktivně využívá threading ...)
Budu asi poslední uživatel KMailu, až se to definitivně potopí...mno, dokud tady nebude jiný rozumný klient, tak poslední nebudeš ... hm ... co jsem v kuloárech pochytil, tak to v podstatě závisí na tom, jestli se dva-tři vývojáři rozhodnou začít spravovat KDE, anebo přejít na Razor-Qt a pomoct s Trojitou - pak půjdu s nima (horší bude, pokud se jeden rozhodne tak a jeden onak ...)
No ja taky utek od Kmailu k webovemu rozhrani. Pamatuju si, ze pouzitelny byl Kmail nejvice nekdy v dobach KDE3, kdy byly problemy akorat s timeoutem imap spojeni, v pripade uspani notebooku. Pak uz to slo od desiti k peti. Postupne se pridavanim ruznych mezivrstev kurvily akorat ruzne dalsi veci. Od adresare po vyhledavani mailu, atp.
dneska jsem poprvé zprovoznil KMail :)Coz je u verze 4.8.x IMHO docela fail. Ne teda, ze by me to prekvapovalo nebo co.