Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Jako první bych se zamyslel nad tím, jestli se vám opravdu chce znovuvynalézat a vyvíjet kolo a nepoužít už existující package manager, který ve windows je (winget), soukromé repozitáře AFAIK umí. Chápu, že si bez problémů umíte nadefinovat vlastnosti, které winget nemá, ale opravdu jsou tak bezpodmínečně nutné, že vyváží náklady na vývoj vlastního řešení i nevýhody jako že nejprve stejně budete muset nějak nainstalovat ten váš package manager?!
Co se týče formátu toho INI souboru, tak duplikovat jméno sekce v každé položce mi přijde jako nápad někoho, kdo místo pro uživatele píše ten software pro sebe a svojí potřebu onanovat nad formalismy...
Nám je to v zásadě jedno, implementovat volné klíče není moc složité (i když variantu user.some.key už máme hotovou), jen nám přišlo fajn to trochu limitovat a třídit, dát tomu nějaký řád, aby to bylo přehlednější a aby bylo na první pohled poznat, který klíč je ten uživatelský a tím aby to trochu lépe zapadalo do celého formátu konfiguračního souboru (primárně TOML).Nechápu. To je nějaký superset TOMLu?
sekce/klíč=hodnota
, místo klíč=hodnota
. K čemu je dobrá ta duplikace názvu sekcí do klíčů? Proč sekce/sekce.klíč=hodnota
? To už rovnou můžete používat .properties soubory nebo jiný formát podporující jen mapu klíč=hodnota
.
Pro naši firmu vyvíjíme interní software pro rychlejší instalaci některých programů (z těch známých je to např. Python nebo Conan, pak nějaké další interní). Představte si to jako takový interní package manager se speciálními požadavk
vidim tam windowsovovou cestu C:\, pro windows existuje ňákej takovej baličkovací manager chocolatey hele, python a conan tam v u nich repozitařích vidim hele, vyrobit vlastní baliček by asi jako taky mělo jít hele :O ;D
disclaimer: neznám to a nepouživám, k čemu taky když mužu mit poctivej apt třeba :D ;D
Tiskni
Sdílej: