Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Jako první bych se zamyslel nad tím, jestli se vám opravdu chce znovuvynalézat a vyvíjet kolo a nepoužít už existující package manager, který ve windows je (winget), soukromé repozitáře AFAIK umí. Chápu, že si bez problémů umíte nadefinovat vlastnosti, které winget nemá, ale opravdu jsou tak bezpodmínečně nutné, že vyváží náklady na vývoj vlastního řešení i nevýhody jako že nejprve stejně budete muset nějak nainstalovat ten váš package manager?!
Co se týče formátu toho INI souboru, tak duplikovat jméno sekce v každé položce mi přijde jako nápad někoho, kdo místo pro uživatele píše ten software pro sebe a svojí potřebu onanovat nad formalismy...
Nám je to v zásadě jedno, implementovat volné klíče není moc složité (i když variantu user.some.key už máme hotovou), jen nám přišlo fajn to trochu limitovat a třídit, dát tomu nějaký řád, aby to bylo přehlednější a aby bylo na první pohled poznat, který klíč je ten uživatelský a tím aby to trochu lépe zapadalo do celého formátu konfiguračního souboru (primárně TOML).Nechápu. To je nějaký superset TOMLu?
sekce/klíč=hodnota
, místo klíč=hodnota
. K čemu je dobrá ta duplikace názvu sekcí do klíčů? Proč sekce/sekce.klíč=hodnota
? To už rovnou můžete používat .properties soubory nebo jiný formát podporující jen mapu klíč=hodnota
.
Pro naši firmu vyvíjíme interní software pro rychlejší instalaci některých programů (z těch známých je to např. Python nebo Conan, pak nějaké další interní). Představte si to jako takový interní package manager se speciálními požadavk
vidim tam windowsovovou cestu C:\, pro windows existuje ňákej takovej baličkovací manager chocolatey hele, python a conan tam v u nich repozitařích vidim hele, vyrobit vlastní baliček by asi jako taky mělo jít hele :O ;D
disclaimer: neznám to a nepouživám, k čemu taky když mužu mit poctivej apt třeba :D ;D
Tiskni
Sdílej: