Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Tiskni
Sdílej:
Ja si myslim, ze lide z humanitnim vzdelanim (napr. informatika) by meli obcas zavitat do nejake strojirenske firmy, aby videli, co to znamena 'prace'.ehm, já myslím, že někteří jsou takoví, že ani konfrontace s cizí realitou ... já teď nevím, odkaď to je, nechce se mi hledat přesný znění, ale něco jako "Paní kněžno, lid se bouří, nemají na chleba!" - "Nemají chleba? Tak proč nejedí koláče?" ...
Jednou jsem se snažil asi dvě hodiny přihlásit s nákupním košíkem. Pak vzal klíčky, nastartoval a jel pro to.Toto mě porazilo.
Na straně FIFé jsem to nenašel, takže ti musí stačit polská verze PDF.no, to je o tom chovatelství, a co o tej povaze? třeba na miciny.cz se píše:
Norská lesní kočka se chová velmi vřele ke své rodině, ale k cizím lidem bývá poněkud chladná. Má klidnou, trpělivou a vyrovnanou povahu. Málokdy je plachá a samotářská. Je hodně samostatná a nezávislá. Po předcích zdědila odvahu a neohroženost. Také si bez problémů zvyká na nové situace.pro terapii je určitě mínus, že je orientovaná na smečku ("ke své rodině"), ale jednak se to většinou dá překonat, a jednak pokud se pracuje pravidelně se stejnou skupinou, tak ta se stane její smečkou, tudíž pro tento bod bych ji nevyloučil "klidná, trpělivá, vyrovnaná" povaha je jasný plus stejně tak "málokdy je plachá" a bezproblémové zvládání nových situací je taky velká výhoda takže mně se jeví poměrně vhodně; výše uvedená citace je v souladu s tím, co jsem o ní slyšel z jiných zdrojů, bohužel nepodložených (no, možná bych dohledal číslo a stránku v Pes a mačka
no, to je o tom chovatelství, a co o tej povaze?Google - felinoterapie ; určitě něco najdeš
Google - felinoterapie ; určitě něco najdešhm, zajímavý, že toho najdu řádově víc než na "felinotherapy" ... nicméně o plemenech nic moc, všude se omílají akorát ty tři z článku Felinoterapie aneb když kočka léčí btw, tak mi řekni, jaká kočka je tady - zjistil jsem, že není, čeho bych se tam chytil pro rozlišení (holt nemám kočky ve woku) ...?