Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ja si myslim, ze lide z humanitnim vzdelanim (napr. informatika) by meli obcas zavitat do nejake strojirenske firmy, aby videli, co to znamena 'prace'.ehm, já myslím, že někteří jsou takoví, že ani konfrontace s cizí realitou ... já teď nevím, odkaď to je, nechce se mi hledat přesný znění, ale něco jako "Paní kněžno, lid se bouří, nemají na chleba!" - "Nemají chleba? Tak proč nejedí koláče?" ...
Jednou jsem se snažil asi dvě hodiny přihlásit s nákupním košíkem. Pak vzal klíčky, nastartoval a jel pro to.Toto mě porazilo.
Na straně FIFé jsem to nenašel, takže ti musí stačit polská verze PDF.no, to je o tom chovatelství, a co o tej povaze? třeba na miciny.cz se píše:
Norská lesní kočka se chová velmi vřele ke své rodině, ale k cizím lidem bývá poněkud chladná. Má klidnou, trpělivou a vyrovnanou povahu. Málokdy je plachá a samotářská. Je hodně samostatná a nezávislá. Po předcích zdědila odvahu a neohroženost. Také si bez problémů zvyká na nové situace.pro terapii je určitě mínus, že je orientovaná na smečku ("ke své rodině"), ale jednak se to většinou dá překonat, a jednak pokud se pracuje pravidelně se stejnou skupinou, tak ta se stane její smečkou, tudíž pro tento bod bych ji nevyloučil "klidná, trpělivá, vyrovnaná" povaha je jasný plus stejně tak "málokdy je plachá" a bezproblémové zvládání nových situací je taky velká výhoda takže mně se jeví poměrně vhodně; výše uvedená citace je v souladu s tím, co jsem o ní slyšel z jiných zdrojů, bohužel nepodložených (no, možná bych dohledal číslo a stránku v Pes a mačka
no, to je o tom chovatelství, a co o tej povaze?Google - felinoterapie ; určitě něco najdeš
Google - felinoterapie ; určitě něco najdešhm, zajímavý, že toho najdu řádově víc než na "felinotherapy" ... nicméně o plemenech nic moc, všude se omílají akorát ty tři z článku Felinoterapie aneb když kočka léčí btw, tak mi řekni, jaká kočka je tady - zjistil jsem, že není, čeho bych se tam chytil pro rozlišení (holt nemám kočky ve woku) ...?
Tiskni
Sdílej: