Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Ja si myslim, ze lide z humanitnim vzdelanim (napr. informatika) by meli obcas zavitat do nejake strojirenske firmy, aby videli, co to znamena 'prace'.ehm, já myslím, že někteří jsou takoví, že ani konfrontace s cizí realitou ... já teď nevím, odkaď to je, nechce se mi hledat přesný znění, ale něco jako "Paní kněžno, lid se bouří, nemají na chleba!" - "Nemají chleba? Tak proč nejedí koláče?" ...
Jednou jsem se snažil asi dvě hodiny přihlásit s nákupním košíkem. Pak vzal klíčky, nastartoval a jel pro to.Toto mě porazilo.
Na straně FIFé jsem to nenašel, takže ti musí stačit polská verze PDF.no, to je o tom chovatelství, a co o tej povaze? třeba na miciny.cz se píše:
Norská lesní kočka se chová velmi vřele ke své rodině, ale k cizím lidem bývá poněkud chladná. Má klidnou, trpělivou a vyrovnanou povahu. Málokdy je plachá a samotářská. Je hodně samostatná a nezávislá. Po předcích zdědila odvahu a neohroženost. Také si bez problémů zvyká na nové situace.pro terapii je určitě mínus, že je orientovaná na smečku ("ke své rodině"), ale jednak se to většinou dá překonat, a jednak pokud se pracuje pravidelně se stejnou skupinou, tak ta se stane její smečkou, tudíž pro tento bod bych ji nevyloučil "klidná, trpělivá, vyrovnaná" povaha je jasný plus stejně tak "málokdy je plachá" a bezproblémové zvládání nových situací je taky velká výhoda takže mně se jeví poměrně vhodně; výše uvedená citace je v souladu s tím, co jsem o ní slyšel z jiných zdrojů, bohužel nepodložených (no, možná bych dohledal číslo a stránku v Pes a mačka
no, to je o tom chovatelství, a co o tej povaze?Google - felinoterapie ; určitě něco najdeš
Google - felinoterapie ; určitě něco najdešhm, zajímavý, že toho najdu řádově víc než na "felinotherapy" ... nicméně o plemenech nic moc, všude se omílají akorát ty tři z článku Felinoterapie aneb když kočka léčí btw, tak mi řekni, jaká kočka je tady - zjistil jsem, že není, čeho bych se tam chytil pro rozlišení (holt nemám kočky ve woku) ...?
Tiskni
Sdílej: