abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    26.12. 18:44 | Komunita

    Od soboty do úterý probíhá v Hamburku konference 39C3 (Chaos Communication Congress) věnovaná také počítačové bezpečnosti nebo hardwaru. Program (jiná verze) slibuje řadu zajímavých přednášek. Streamy a záznamy budou k dispozici na media.ccc.de.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.12. 13:22 | Zajímavý software

    Byl představen nový Xserver Phoenix, kompletně od nuly vyvíjený v programovacím jazyce Zig. Projekt Phoenix si klade za cíl být moderní alternativou k X.Org serveru.

    🇨🇽 | Komentářů: 7
    26.12. 13:11 | Nová verze

    XLibre Xserver byl 21. prosince vydán ve verzi 25.1.0, 'winter solstice release'. Od založení tohoto forku X.Org serveru se jedná o vůbec první novou minor verzi (inkrementovalo se to druhé číslo v číselném kódu verze).

    🇨🇽 | Komentářů: 0
    26.12. 03:33 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.3. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.12. 14:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0.0 programovacího jazyka Ruby (Wikipedie). S Ruby Box a ZJIT. Ruby lze vyzkoušet na webové stránce TryRuby. U příležitosti 30. narozenin, první veřejná verze Ruby 0.95 byla oznámena 21. prosince 1995, proběhl redesign webových stránek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.12. 02:11 | Komunita

    Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.12. 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 18:33 | Nová verze

    Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.12 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 13:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.41.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.5 (novinky) skriptovacího jazyka Lua (Wikipedie). Po pěti a půl letech od vydání verze 5.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (35%)
     (1%)
     (20%)
     (1%)
     (1%)
     (1%)
     (12%)
     (13%)
     (15%)
    Celkem 158 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 24.12. 15:29
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    xvasek avatar 28.9.2006 11:05 xvasek | skóre: 21 | blog: | Zlín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Firefox 2.0 RC1
    No já jsem si nainstaloval FF Beta 2 (tuším) a od 1.5 jsem ho nepoznal. Někde jsem četl, že dvojka bude umět více "oddělených" session, takže se půjde například přihlásit do Gmailu do dvou účtů současně. Je to pravda? Jak se toho dosahuje?
    28.9.2006 11:21 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Firefox 2.0 RC1
    Právě jsem to zkouěel a nejde to.
    xvasek avatar 28.9.2006 13:09 xvasek | skóre: 21 | blog: | Zlín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Firefox 2.0 RC1
    Podle mě se to musí nějak explicitně vynutit - jakože "právě tento tab a potomci jsou odděleni", implicitně by se to mělo chovat normálně po staru. Jinak by ses totiž musel hlásit do každého tabu zvlášť, kdyby ty nové nevěděly, že už jsi přihlášený.
    freshmouse avatar 28.9.2006 11:55 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Firefox 2.0 RC1
    Sice už jsem vychladnul, co se týče nového "príma" vzhledu, ale stále nechápu význam toho barevného přechodu. Nicméně už se ta oblast alespoň chová podle nastavení GTK tématu.

    Já bych také raději používal betu nebo RC, ale nejdou mi tam rozšíření, a ty já potřebuju. No, raději se ještě mrknu, jestli opravdu nejsou i verze pro betu a RC...

    A co se nových funkcí týče... Moc jich není, ale i tak potěší. Jen nechápu, proč do (oficiálního balíku) Ff nechtějí vývojáři přidat rozšíření jako All in One Sidebar atd. Copak by to udělalo prohlížeč "tak složitým"? Čeho se bojí? Rozšíření mám pár, ale jsou to zrovna taková, že se bez nich neobejdu. Do oficiálního prohlížeče bych klidně zařadil zmiňovaný sidebar a pak ještě RSS čtečku Sage. Podle mě to patří "k věci".

    A rychlost je oproti verzím 1.5.x samozřejmě lepší. Je tedy fakt, že se mi u nějaké stránky stalo, že při jejím načítání Ff zatuhl (i když jen na chvíli), jinak žádné potíže...

    Vzhled... Ikonky se dají nastavit, ale i tak nechápu, proč odpovědní lidé sáhli po tak "divokém" vzhledu. I když jsem ani ty předchozí nepoužíval, tak mi přišly takové neutrální, že nikomu vysloveně nevadily. Na tyhle budou dost vyhraněné názory. Barevný přechod za panely je jasný -- zbytečnost, která ani není nějak zvlášť hezká. Stejně tak pozměněný vzhled přímo panelů.

    Co se dá dělat, nic lepšího v GTK není a asi ani nebude. A zase tak hrozné to není.
    11.10.2006 17:33 Jirka | skóre: 36
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Firefox 2.0 RC1
    A k cemu by pak byly rozsireni?

    Ja bych se priklanel spis k tomu, aby po prvnim spusteni vybafla na uzivatele stranka s informacemi o rozsirenich a navodem jak si vybrat ty nejlepsi z kazde kategorie a odkazy na ty NEJlepe hodnocene.

    I kdyz ja si uz svuj profil nejaky ten rok tahnu porad sebou a ani nepamatuju, kdy jsem potreboval vsechny extensions instalovat znova. Jen obcas kvuli upgradu vznikne docasna nekompatibilita, ale ta byla vzdy jen docasna.
    Josef Kufner avatar 28.9.2006 12:38 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Firefox 2.0 RC1
    Že bych udělal menší upgrade z mého milého Firefoxe 1.0.4 ?
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    28.9.2006 12:53 midar | skóre: 21 | blog: starý blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Firefox 2.0 RC1
    to teda zijes v dobe kamenny :-D
    Luk avatar 28.9.2006 14:07 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Firefox 2.0 RC1
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.