abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 19:22 | Nová verze

    GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.27.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:00 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace (technické detaily) o bezpečnostním problému Snapu. Jedná se o CVE-2026-3888. Neprivilegovaný lokální uživatel může s využitím snap-confine a systemd-tmpfiles získat práva roota.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 03:33 | Zajímavý software

    Nightingale je open-source karaoke aplikace, která z jakékoliv písničky lokálního alba (včetně videí) dokáže oddělit vokály, získat text a vše přehrát se synchronizací na úrovni jednotlivých slov a hodnocením intonace. Pro separaci vokálů využívá UVR Karaoke model s Demucs od Mety, texty písní stahuje z lrclib.net (LRCLIB), případně extrahuje pomocí whisperX, který rovněž využívá k načasování slov. V případě audiosouborů aplikace na

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 2
    včera 18:22 | Nová verze

    Po půl roce vývoje od vydání verze 49 bylo vydáno GNOME 50 s kódovým názvem Tokyo (Mastodon). Podrobný přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 18
    včera 17:22 | Nová verze

    Článek na stránkách Fedora Magazinu informuje o vydání Fedora Asahi Remixu 43, tj. linuxové distribuce pro Apple Silicon vycházející z Fedora Linuxu 43.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:33 | Pozvánky

    Byl zveřejněn program konference Installfest 2026. Konference proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13. Vstup zdarma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 03:55 | Nová verze

    Byla vydána Java 26 / JDK 26. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 10. Odstraněno bylo Applet API.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    17.3. 23:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 260 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Odstraněna byla podpora skriptů System V. Aktualizovány byly závislosti. Minimální verze Linuxu z 5.4 na 5.10, OpenSSL z 1.1.0 na 3.0.0, Pythonu z 3.7.0 na 3.9.0…

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    17.3. 18:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.1 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.3. 04:55 | Nová verze

    Bylo oznámeno vydání nové verze 8.1 "Hoare" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie). Doprovodný příspěvek na blogu Khronosu rozebírá kódování a dekódování videa pomocí Vulkan Compute Shaders v FFmpeg.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (16%)
     (7%)
     (1%)
     (12%)
     (29%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (24%)
    Celkem 1113 hlasů
     Komentářů: 27, poslední 17.3. 19:26
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    1.2.2007 23:34 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tipy pro Editor s velkým V: Konec (totální)
    No, tak takový výsledek je dost nepravděpodobný. Kimi + Felipe < Alík + Hamilton, Kimi mistr (teda speciálně Alfonso < Kimi). To máme Felipe < Hamilton a to opravdu nemůže očekávat ani největší Massův nepřítel. Navíc Kimi nosí smůlu, s ním nebude čmoudící ferrárko žádnej vyjímečnej úkaz. Bojím se, že tentokrát to bude rok McLarenu a Strašlivého Alonsáka.
    David Ježek avatar 1.2.2007 23:41 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tipy pro Editor s velkým V: Konec (totální)
    Ó frétná chrochtobuznosti,
    Tvé mikrutace jsou mi
    Do zprudlé žvastopunktsery na plzné včele.
    Škvrrrk, já zapřísahám Tě,
    svými frůnícími kvrdlovrzy.
    A krákorně zafras mě svými scvrknuvšími patlocaráty
    nebo Tě roztrhám na fidloprčičky svým frkodrťákem,
    tak bacha na to!"
    xsubway avatar 2.2.2007 08:58 xsubway | skóre: 13 | blog: litera_scripta_manet
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tipy pro Editor s velkým V: Konec (totální)
    :D
    2.2.2007 09:04 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tipy pro Editor s velkým V: Konec (totální)
    Máme hodně mladých a dobrých fotbalistů jen je nemít pořád zraněné.Potom vyjdou z formy a je tu problém.Chtělo by to vymyslet něco co by je motivovalo a jinou taktiku. Vypadneli jeden hráč nesmí to být problém. Zklamalo mě:1. Jak špatně hrála obrana, která oslabená nebyla a výkon Ujfalušiho a Jankulovského 2. V realizačním týmu chybí psycholog 3.Trenér Brückner měl nováčky hodit do vody od začátku, ať stačí ukázat co v nich je 4. Nebývá zvykem přidělovat náhradníkům číslo dresu hráče,který má (doufejme) stálou pozici v týmu, jako v případě č.15 , které dostal Bednář místo zraněného Baroše. 5. Vedle Nedvěda moc chybí Čech, Baroš a Rosický. Jinak nemám co dodat a vstup do kvalifikace bude za těchto okolností asi strastiplný! A Méďa bude nakonec rád, že odešel včas.
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).
    2.2.2007 23:41 niobi | skóre: 10 | blog: Niobi w3b.1og | Liberec city
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tipy pro Editor s velkým V: Konec (totální)
    To jest vada řeči ?
    Totalni paranoia Linuxaka: emerge -C windows-base/windowsXP-meta MAC-WAR.eu - aneb i na apple je warez :-P
    Vykook avatar 3.2.2007 13:40 Vykook | skóre: 23 | blog: Tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tipy pro Editor s velkým V: Konec (totální)
    Ne Vogonska poezie, nevzdelance. :D
    Nejde nám o dobro druhých. Nejde nám o bohatství. Jde o čisté opojení mocí.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.