GNOME slaví 25 let. Přesně před pětadvaceti lety odeslal Miguel de Icaza do diskusního listu GTK+ email, který je považován za zahájení projektu GNOME, jehož cílem bylo vyvinout prostředí podobné CDE a KDE, ale založené výhradně na svobodném softwaru.
Kamera Intel MIPI IPU6 v noteboocích Lenovo ThinkPad X1 Carbon nebo Dell XPS 13 9315/9320 potřebuje na Linuxu proprietární firmware. Navíc aktuálně běží pouze na opatchovaném Linuxu 5.15. Nejenom Greg Kroah-Hartman z těchto důvodů koupi těchto notebooků nedoporučuje. Zajímavé je, že Dell XPS 9315 získal certifikaci pro Ubuntu.
Nejnovější glibc rozbíjí Easy Anti-Cheat. Řada her tak přestala fungovat. V glibc 2.36 byla odstraněna podpora DT_HASH, jež je právě v Easy Anti-Cheat od Epic Games používána. Nejnovější glibc se již dostala například do Arch Linuxu. Tam je problém řešen balíčkem glibc 2.36-2 s vrácenou podporou DT_HASH.
V knihovně pro kompresi dat zlib (Wikipedie) byla objevena bezpečnostní chyba CVE-2022-37434 s vážností CVSS 9.8. Opravená upstream verze zatím nevyšla. Chyba se samozřejmě týká i softwarů s bundlovanou zlib, viz například vydání rsync 3.2.5.
Linus Torvalds vydal Linux 6.0-rc1. Podpora programovacího jazyka Rust se tam nedostala. Kódové jméno bylo změněno ze "Superb Owl" na "Hurr durr I'ma ninja sloth".
JuiceFS dospěl do verze 1.0. Jedná se o distribuovaný souborový systém kompatibilní s POSIX, HDFS a S3. Architektura JuiceFS sestává ze 3 částí: JuiceFS Client, Data Storage (S3, Azure Blob, OpenStack Swift, Ceph, MinIO, …) a Metadata Engine (Redis, TiKV, MySQL/MariaDB, PostgreSQL, SQLite, …). Zdrojové kódy JuiceFS jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
O víkendu probíhá online The Raku Conference 2022, tj. konference věnovaná programovacímu jazyku Raku.
Včera skončila bezpečnostní konference Black Hat USA 2022 (Twitter) a začala bezpečnostní konference DEF CON 30 (Twitter). V rámci Black Hat byly vyhlášeny výsledky letošní Pwnie Awards (Twitter). Pwnie Awards oceňují to nejlepší, ale i to nejhorší z IT bezpečnosti (bezpečnostní Oscar a Malina v jednom).
Vývojáři PostgreSQL oznámili vydání verzí 14.5, 13.8, 12.12, 11.17, 10.22 a 15 Beta 3. Opraveno je více než 40 chyb a také zranitelnost CVE-2022-2625. Upstream podpora verze 10 končí 10. listopadu letošního roku.
Byla vydána verze 1.63.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Tiskni
Sdílej:
A když už jsme u toho přesouvání, jak by fungoval teleport ze Star treku? Když něco rozložím na energii a pak to zas poskládám, je to teleport nebo výroba kopie? Jinými slovy, jsem to pořád já? Myslím že ne.A kdo jí tohle kuře, co?
Mně to přijde bizarní.
Už jen proto, že lidé běžně nevědí, jak se vlastně cítí, a už vůbec s tím nedokážou pracovat. Přitom prakticky každý má možnost praktikovat meditaci, a tak zlepšovat schopnosti mj. právě sebeuvědomění, ale také nakládání s vjemy a vnitřními procesy.
Jak se to říká? „Bolest je nevyhnutelná, utrpení je volitelné.“ Ty výsledky jsou evidentní např. u onkologických pacientů, netřeba však chodit k až tak vyhraněným případům.
lol
Francie je demokraticky, civilizovany a kulturne blizky stat. […] Kdyz by atomovky mely jenom USA a ten system by se zvrtnul v diktaturu, byl by to problem.
Pamatujeme trend výsledků Le Pen?
A taky: snadné bez zkušenosti s pučem/invazí/okupací nikoliv ruskými, nýbrž francouzskými či americkými. Vlastně to není až zase tak dávno, co Francie tohle dělala po Evropě.
Takžer bys sice byl šťastný ale taky totálně vyřazený z oběhu (a nevadilo by ti to).Pokud by to nevedlo ke smrti, tak nevidím problém. Pokud by to vedlo ke smrti, tak by ta superschopnost musela být implementována tak, že by se člověk cítil skvěle, ale zároveň fungoval normálně. Tzn. podobně jako když jsem pořádně vyspalý a dám si kávu, taky mám chuť něco dělat. Když bych nedělal nic, začal bych se cítit hůř.