Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
jo :D
A když už jsme u toho přesouvání, jak by fungoval teleport ze Star treku? Když něco rozložím na energii a pak to zas poskládám, je to teleport nebo výroba kopie? Jinými slovy, jsem to pořád já? Myslím že ne.A kdo jí tohle kuře, co?
Mně to přijde bizarní.
Už jen proto, že lidé běžně nevědí, jak se vlastně cítí, a už vůbec s tím nedokážou pracovat. Přitom prakticky každý má možnost praktikovat meditaci, a tak zlepšovat schopnosti mj. právě sebeuvědomění, ale také nakládání s vjemy a vnitřními procesy.
Jak se to říká? „Bolest je nevyhnutelná, utrpení je volitelné.“ Ty výsledky jsou evidentní např. u onkologických pacientů, netřeba však chodit k až tak vyhraněným případům.
lol
Francie je demokraticky, civilizovany a kulturne blizky stat. […] Kdyz by atomovky mely jenom USA a ten system by se zvrtnul v diktaturu, byl by to problem.
Pamatujeme trend výsledků Le Pen?
A taky: snadné bez zkušenosti s pučem/invazí/okupací nikoliv ruskými, nýbrž francouzskými či americkými. Vlastně to není až zase tak dávno, co Francie tohle dělala po Evropě.
Takžer bys sice byl šťastný ale taky totálně vyřazený z oběhu (a nevadilo by ti to).Pokud by to nevedlo ke smrti, tak nevidím problém. Pokud by to vedlo ke smrti, tak by ta superschopnost musela být implementována tak, že by se člověk cítil skvěle, ale zároveň fungoval normálně. Tzn. podobně jako když jsem pořádně vyspalý a dám si kávu, taky mám chuť něco dělat. Když bych nedělal nic, začal bych se cítit hůř.
Tiskni
Sdílej: