Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nikdo nesmí porušit listovní tajemství ani tajemství jiných písemností a záznamů, ať již uchovávaných v soukromí, nebo zasílaných poštou a nebo jiným způsobem, s výjimkou případů a způsobem, které stanoví zákon. Stejně se zaručuje tajemství zpráv podávaných telefonem, telegrafem nebo jiným podobným zařízením.
elektronická pošta je poštou a i písemnosti v elektronické podobě jsou písemnostmi (ve smyslu § 40 občanského zákoníku) a i pro ně platí obdobná pravidla jako pro ostatní písemnosti
S tou čínštinou je to špatný příklad. Mnohem přilehavější je ten s tou dopisní obálkou.Vzhledem k jisté podobnosti mezi šířením zvukových a rádiových vln a (ne)srozumitelnosti přenášené informace mi připadá lepší ten můj. Chápu, že podle zákona je to jinak. Tímto postojem rozhodně neříkám, že fandím odposlechům sousedů... jen se mi víc líbí, když to v Internetu/sítích funguje více jako svět za dávných dob (tj. žádná státní regulace/kontrola)
Ovšem oni na sebe asi nekřičí čínsky za účelem znemožnění odposlechu, ale protože jsou to dva Číňani.Špatný příklad. Já osobně ve škole používám španělštinu pro utajení obsahu konverzace s kamarádem
Rozdíl je mezi vnikat někam a pasivně poslouchat. Rádiové vlny jsou plně pasivní odposlech.Pokud nelámete šifrovací klíče. A i kdyby komunikace byla nešifrovaná, vy při tom odposlechu moc pasivní nejste. Když narazíte na obsazený kanál, měl byste z něj uhnout, ne poslouchat. Když uslyšíte ve škole, že se někdo baví tajně španělsky, zvolíte s kamarádem taky jiný jazyk
Navíc - proč oni smí a já ne.Oni toho smí, co vy ne…
airodump-ng
ukazuje RXQ 80-100%, bez jakékoliv antény, jen na běžnou PCMCIA kartu...
Tiskni
Sdílej: