Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Naštěstí soubory byly čerstvě přesunuty z FAT flashdisku takže je undelete poměrně úspěšné a ze 400 souborů se mi jich podaří zachránit zhruba 350.hm, zajímavé - pokud byly soubory čerstvě přesunuty, očekával bych 100% úspěšnost, copak se stalo s tou padesátkou?
N=0; for i in *.jpg; do N=$(($N+1)); echo mv "$i" `printf "%03d.jpg" $N`; donenebo aspon s pozadavkem potvrzeni prepsani souboru
N=0; for i in *.jpg; do N=$(($N+1)); mv -i "$i" `printf "%03d.jpg" $N`; doneJinak bych ti doporucoval tvuj skriptik upgradovat na
N=0; for i in *.jpg; do while [ -e `printf "%03d.jpg" $N` ];do N=$(($N+1));done; mv -i "$i" `printf "%03d.jpg" $N`; donepak budes mit jistotu, ze ti nevygeneruje jmeno uz existujiciho souboru.
První dvě varianty vyžadují ruční kontrolu a jsou tedy na nic.No, prvni variante je jenom overeni, pak staci smazat echo a jede to samo. Druha chce potvrzeni pouze v pripade nalezeni stejnych.
Třetí se jeví jako dobrý nápad ale není idempotentní, takže z 001 002 003 bude přejmenovávat na 004 005 006 a pak zas nazpátek. Chtělo by to přidat kontrolu na identická jména, a v tom případě rename ignorovat a volné jméno nehledat. Nojo, někdy se učíme "hard way"..Aha, tady jsem to trosku nedomyslel, ja to spis myslel takhle
N=0; for i in fotak/*.jpg; do while [ -e archiv/`printf "%03d.jpg" $N` ];do N=$(($N+1));done; mv -i "$i" archiv/`printf "%03d.jpg" $N`; doneAby to ignorovalo uz hotovy ciselny soubory, tak bych delal neco jako
find -type f -iname "*.jpg" -not -iregex '.*/[0-9][0-9][0-9]\.jpg' | (N=0;while read f;do while [ -e `printf "%03d.jpg" $N` ];do N=$(($N+1));done; mv -i "$f" `printf "%03d.jpg" $N`; done )Melo by to fungovat
for n in ???.jpg .jpg ?.jpg ??.jpg *????.jpg
a zbytek stejný.
No trochu mě zarazilo že je v programem u Happy fota takový problém. Já tedy dělala fotoknihu před měsícem a byla jsem spokojená jak s manipulací, tak s výsledkem a věřím, že s uploadem fotek je to podobně. Zrovna se do Happy fota chystám ted někdy během tohohle týdne, mám už spoustu fotek k vyvolání, tak se s tím uploadem ráda seznámim.
Tiskni
Sdílej: