Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Zaujal mě Flock (zprávička) - nový open-source internetový prohlížeč postavený na základě Mozilly Firefox. Protože ve mě Firefox občas svými vlastnostmi (pomalost vs. funkce) vyvolává schizofrenii (berte s rezervou...a nebo ne?), okamžitě jsem se rozhodl Flock otestovat. A není na tom špatně.
Je to opravdu zajímavý prohlížeč. Je to v podstatě skoro Firefox, ale:
Způsob práce se záložkami (zvanými Favorites) je přehlednější. Jsou organizované do tématických sekcí, které si sami vytvoříte a je možné je rozlišovat i dnes tak populárními labels (ve Flocku zvanými tags) známými např. z Gmailu. Navíc můžete své Favorites nahrát na server del.icio.us a kdekoliv jinde je synchronizovat.
Sdílení fotek a blogování je další věc, kterou můžete dělat přímo ve Flocku. Na práci s fotografiemi má program topbar, který komunikuje se serverem Flickr a blogy můžete psát buď pro WordPress, TypePad nebo Blogger.
je ještě víc věcí, ve kterých se Flock liší. Nepamatuji si je všechny. Sedím ve škole na Win stroji a nainstalovat si ho teď nemůžu. Ale o jedné věci ještě napíšu. Rychlost Flocku v porovnání s Firefoxem. Flock je svižnější a to o dost. Na svém stroji (FC4 & KDE & gtk-qt theme engine, Athlon XP 1700+, 512 MB DDR400) jsem vždy po čistém startu KDE nechal oba prohlížeče natáhnout 2,5MB html soubor plný tabulek (pravda, dost jednostranný test). Firefoxu to trvalo 24s, Flocku 12,5s. Možná bych měl ještě říct, že ve FF mám nainstalovaná rozšíření AdBlock, WebDeveloper a EditCSS. Stejně se ale nemůžu zbavit dojmu, že bez nich by to nebylo o moc lepší a že i při objektivnější volbě html souboru by FF pokulhával.
Tak to jsou moje dojmy z první preview verze programu. Podělte se o své.
Tiskni
Sdílej: