Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Linus Torvalds zmínil, že souborový systém Bcachefs zřejmě odstraní z mainline Linuxu v začleňovacím okně pro vydání 6.17. Kent Overstreet mu totiž posílá kód s novou funkcionalitou i pro začlenění do kandidátů na vydání, kdy očekává pouze opravy chyb. Kent Overstreet byl již dříve z vývoje vyloučen kvůli konfliktní komunikaci.
Ministerstvo průmyslu a obchodu propaguje Microsoft. Ten ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu spouští AI National Skilling Plan v ČR. "Iniciativa Microsoftu přináší konkrétní a praktickou podporu právě tam, kde ji nejvíc potřebujeme – do škol, firem i veřejné správy.", říká ministr průmyslu a obchodu Lukáš Vlček.
Jste český ISP? Vyplněním krátkého dotazníku můžete pomoci nasměrovat vývoj nové generace routerů Turris Omnia [𝕏].
Tibetské mandaly jsou složité a symbolické obrazce, které tibetští mniši tvoří vysypáváním barevným pískem. Tento rituál představuje hodiny a hodiny titěrné práce, vyžadující velké soustředění a pečlivost a může být očistnou lázní pro hluboce přemýšlející duši.
Takové malé "tvoření mandaly" proběhne v pondělí 10. března na Náměstí Míru v Praze od třetí hodiny odpolední. "Madalou" bude tibetská vlajka a "pískem" primalexové barvy. Rádi bychom během odpoledne namalovali tibetskou vlajku ve velkém a připomenuli tak lidem, že Tibet stále existuje jako osobitá země a stejně tak existuje také její krvavá historie. Také bychom se rádi hořce pousmáli nad onou děsivou ironií letošních Olympijských her, pořádaných právě v Číně. Pokud budete mít jen trochu času či cestu přes Náměstí Míru, rádi bychom vás přizvali ke spolupráci, malému zastavení a teplému čaji!
Omlouvám se své sestře, že jsem její text sprostě převzal a nevymyslel nic originálního. Ale napsala to, myslím, dobře :) Tak kdo bych chtěl, běžte se vyblbnout s barvičkami -- mě to bohužel "pracovní nasazení" a vzdálenost nedovolí.
Více na http://www.tibetska-vlajka.estranky.cz/
Tiskni
Sdílej:
Ale fakt, já myslel, že je to v Praze, kouknu na autorovo stránky, on je z Opavy, tak nevim ...
Dostal jsem dřív od kámoše snad mail s fotkama a čtením, prej se pak ten písek sypal do Vltavy.
Jinak mám v živé paměti, jak všichni sportovci, v době, kdy Čína kandidovala na pořadatele, hlásali, že tam by nikdy sportovat nešli. Jsem zvědav kolik jich tak učiní. Kariera a peníze jsou přece až ten první cíl většiny našich sportovců.
Vtipné je, že jim to zatím docela funguje. Komunismus se tam nezhroutil jako v ostatních zemích, jejich ekonomika roste a zaplavuje zbytek světa levným zbožímVtipne je, ze to, co jim tak podle tebe funguje, ma s komunismem pramalo spolecneho. Firem, a hlavne tech velkych ve stylu "imperialistickych vykoristovatelu", uz v Cine par je, AFAIK.
Vtipne je, ze to, co jim tak podle tebe funguje, ma s komunismem pramalo spolecneho.ale pšt, to nesmíš takhle říkat, komunismus je přece to univerzální zlo, výborná nálepka na všechny, které nemáme rádi
komunismus je přece to univerzální zloNe univerzální, ale zlo ano.
výborná nálepka na všechny, které nemáme rádiNe. Je to nálepka jen pro komunisty. V Číně žádný komunismus (nebo socialismus) není - on ostatně nebyl nikdy nikde. V Číně je obyčejný totalitární režim, který má k socialismu asi stejně blízko jako ten Hitlerův národní.
ehm, že se my dva v tomto neshodneme víme, těžko přijde někdo s něčím novým, takže to nech spát, oki?komunismus je přece to univerzální zloNe univerzální, ale zlo ano.
mno, jak vidíš o pár příspěvků vejš, trekker.dk to použil i na nekomunisty, jak se shodnem:výborná nálepka na všechny, které nemáme rádiNe. Je to nálepka jen pro komunisty.
V Číně žádný komunismus (nebo socialismus) není - on ostatně nebyl nikdy nikde.takže bych si dovolil trvat na tom, že pro některý lidi je to jenom nálepka, kterou jsou ochotni použít na cokoliv jako synonymum ultrazla, aniž by je zajímal skutečný význam a nakolik je daným subjektem naplněn ...
Minimálně několik hodin ... ale určitě se ukažte, bude to stát za to, inzerovaný text jsem teď nečetl, mam dojem, že to musí být složeno od "Slunka do Slunka", tedy od rána do večera a na to, jak je to velké ... včeličky se musí činit.