Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Nevím jak vám, ale mě se teda klasická ikona Mozilla Thunderbirdu moc nelíbí. Taková neohrabaná mi připadne. Párkrát jsem hledal jinou, ale kromě nějakých "glassy" verzí originální ikony či (podlě mě) nepovedených pokusů jsem nic kloudného nenašel.
Až dneska jsem našel tuhle:
Mě připadne krásná, už mi sedí na panelu Tak jsem se akorát chtěl podělit. A díky ní jsem našel ještě guistyles.com. Moc pěkných věcí se tam najde.
UPDATED: K Thunderbirdu jsem přešel před pár dny od opeřího M2 kvůli (údajně) nedostatečným funkcím pro práci s IMAP složkami. Teď jsem ale právě po opětovném prozkoumání M2 zjistil, že to byla jen moje nepozornost a zbrklost, která mě od (IMHO) nejlepšího mail klienta pro Linux i Windows vůbec odvedla. A tak jsem zase zpět u Opera mailu, užívám si integrovanost s prohlížečem, nekompromisní rychlost search-as-you-type i rozhraní, absolutní absenci krkolomného principu obyčejných složek a to všechno s pěkným Apple Mail skinem Sbohem, Thunderbirde! ...když ta ikonka je tak pěkná!
Tiskni
Sdílej: