Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tak jsem dneska ve volné chvíli zaskočil do knihkupectví (tady v Opavě, kde studuju), že se podívám, co jako znamená ten velký nápis "30% sleva na 1300 titulů". Hned jsem si to namířil k regálu s počítačovou literaturou a začal sondovat, kde všude kouká z knihy lákavá barevná cedulka s číslem 30. Našel jsem moooc pěknou knihu o Pythonu a protože se o něj začínám docela zajímat, začal jsem se zajímat i o cenu té knihy. Ta byla i po slevě dost vysoká a to tak, že jsem si jí fakt nemohl dovolit. Tak jsem tak mimoděk očima brouzdal po regálu a zahlédl další nápis "Python". Začal jsem listovat, hmmm, kompletní uživatelská reference, vysvětlené principy, fajn, 420 stránek...a zadní strana obálky hlásá co? 69,50! Původní cena 99Kč!!! Je to tak, koupil jsem macatou knihu o Pythonu za cenu dětských leporel! :)