Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
na daný účel boli vôbec nepoužiteľnéna daný účel neboli vôbec použiteľné
wza
v. Jinak asi založím nový tag:
lame post.
Potreboval som prezrieť jednu vzdialenú databázu cez PHPMyAdmin. Pretože mi stačilo hľadať do oči bijúce dáta, dal som zobraziť po 1000 záznamoch. Sedel som pri AMD 1x1.3GHz 728MB ram. Vedel som že s tým budú problémy, tak si hovorím spravím aspoň porovnanie prehliadačov a presne to budem merať. Tieto plány boli úplne zbytočné. FireFox a Opera úplne sklamali a výdatne mrzli na celé sekundy, takže na daný účel boli vôbec nepoužiteľné. Hoci Opera pri prvej tisícke zobrazila výsledok rýchlo, používa na to svoje hacky, práve toto sa jej vypomstilo pri kliknutí na zobrazenie ďalšej tisícky, výtuhom na niekoľko sekúnd. Jediné použitelné bolo Chrome, hoci aj Chromium celkom valilo, ale občas malo záseky. Keď som to skúšal na svojom AMD 2x3GHz, 2GB ram, tak tam valia všetky v pohode a už trochu aj chápem tie tunajšie hádky mne XY valí v pohode
Tiskni
Sdílej: