Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tiskni
Sdílej:
na daný účel boli vôbec nepoužiteľnéna daný účel neboli vôbec použiteľné
wza
v. Jinak asi založím nový tag:
lame post.
Potreboval som prezrieť jednu vzdialenú databázu cez PHPMyAdmin. Pretože mi stačilo hľadať do oči bijúce dáta, dal som zobraziť po 1000 záznamoch. Sedel som pri AMD 1x1.3GHz 728MB ram. Vedel som že s tým budú problémy, tak si hovorím spravím aspoň porovnanie prehliadačov a presne to budem merať. Tieto plány boli úplne zbytočné. FireFox a Opera úplne sklamali a výdatne mrzli na celé sekundy, takže na daný účel boli vôbec nepoužiteľné. Hoci Opera pri prvej tisícke zobrazila výsledok rýchlo, používa na to svoje hacky, práve toto sa jej vypomstilo pri kliknutí na zobrazenie ďalšej tisícky, výtuhom na niekoľko sekúnd. Jediné použitelné bolo Chrome, hoci aj Chromium celkom valilo, ale občas malo záseky. Keď som to skúšal na svojom AMD 2x3GHz, 2GB ram, tak tam valia všetky v pohode a už trochu aj chápem tie tunajšie hádky mne XY valí v pohode