Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Tiskni
Sdílej:
b je pro zvýraznění textu, strog pro významJsi mi dodal odvahy: proč zdejší editor generuje B a I namísto STRONG a EM? Mám na mysli ten jednoduchej a ty jeho tlačítka B a I… Mám takový pocit, že původní FCK Editor (nebo jak se to jmenovalo), generoval právě STRONG a EM, což mi víc vyhovovalo… Ale to už je dávno.
[B]
pro tučné písmo měla vytvářet značku EM nebo STRONG? Pokud nechceš šukat řezy, tak na ní neklikej.
To že tady není možnost použít třeba texy syntaxi je věc úplně jiná a vůbec jsem se o ní nezmiňoval.
Proč by ikonka [B]
pro tučné písmo měla vytvářet značku EM nebo STRONG?
Protože ikonky B a I už dávno neznamenaj Bold a Italic. Navíc i samotný termín Bold je chybný, protože ve skutečnosti dělá semi-bold.
Protože pro tučné písmo a kurzívu (resp. italiku) se, světe div se...Vždycky jsem si myslel, že trendem je postupné odělování sémantiky a grafické podoby.
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="cs"> <head> <meta http-equiv="content-Type" content="text/html; charset=UTF-8"/> <meta http-equiv="content-Language" content="CS"/> <title>Analýza zdrojového kódu www stránek (www.abclinuxu.cz) - SEO Servis</title> <meta name="description" content="Komunitní portál: Linux, Open Source, BSD a jiné unixy. Nejvíce funkcí, nejaktivnější poradna, nejživější blogy. Pozor - návykové."/> <meta name="keywords" content="linux,open source,free software,linux hardware,software,ovladače,pomocOptimalizace,vyhledávače,ranky,pozice,klíčová slova" /> <meta name="copyright" content="2005-2007, Webový Servis"/> <meta name="author" content="Webový servis - info@webovy-servis.cz"/> <meta name="robots" content="index, follow" /> <meta name="verify-v1" ...Zaměříme se hlavně na meta tagy description a keyword. Vtipné že? Převzaté mety ze stránky abclinuxu. Ano, google na tohle už dávno kašle, ale co to tam dělá? A celý výpis toho hodnocení je též pěkně seo:
<h2>Analýza zdrojového kódu</h2> <h3 class="top">Adresa: <a href="http://www.abclinuxu.cz" rel="nofollow">www.abclinuxu.cz</a></h3>Zase si doporučuji všimnout nofollow na abclinuxu, kterou to kontrolovalo. Pod tím je tabulka ukazující klíčová slova a různé shrnutí generované ze stránky abclinuxu - což tam sice má svůj význam, ale má to i druhý efekt. Ty slova indexuje vyhledávač. A co to znamená? Že spousta lidí se nechala tím serverem zblbnout, udělala si analýzu své stránky a odkaz na ní poslala do různých fór s dotazem, jak to opravit. Výsledek? Po hledání klíčových slov nacházejících se na dané stránce se na vyšší pozici nezobrazila ta stránka, ale právě analýza seo servisu. A to je taky jejich cílem. Uživateli dobrovolně budovaná seo farma na tenhle pochybný web - který má komerční služby, takže mají na čem vydělat. Ted se jejich web bude objevovat v google i při dotazech na linux, paráda.
Keby chceli na Ábičku, aby sa sem nehádzali linky, tak to zakážu.Pochopil jsi vůbec příspěvek, na který reaguješ? Nemáš doufám s tím seo-servisem nic společného.
Velice populární závadou je přebytečné lomítko v prázdných elementech.som už ďalej ani nečítal ja to nepoužívam a kód mám validný. Neviem či to nazvať tuposťou, alebo ako, ale takýchto kravín môžem písať na mraky.
<script type="…" src="…" />
).
A teď pro tenhle hnůj vyvíjej aplikace. Muhehe! Takže ja som sa strápnil tým že ty čítaš každé druhé slovo, O čom píšem celý čas?Spíš tím, že podkládáš svoje tvrzení o optimalizaci pro vyhledávače jiným (svým vlastním příspěvkem), kde o vyhledávačích nepadlo ani slovo. A co víc, ten jiný příspěvek je sám o sobě velmi nepovedenou odpovědí na Roberta, který se výslovně ptal, jaký mají ty lomítka u tagů vliv na SEO. Tedy přesněji, na otázku na vyhledávače jsi odpovídal odpovědí s prohlížečema... a abysis ten trapas opravdu pojistil, přidal jsi několik vykřičníků. Kdo z nás, že špatně čte?
<br/>
vs. <br>
? Jelikož současné xhtml (jak jsem už Bedňovi ukazoval výše) se musí (jinak to nevezme ie6) posílat s mime typem text/html…Opravdu se musí? HTTP hlavička Accept vám nic neříká?
PS: tím samozřejmě nenabádám plodit nevalidní kód, jenom je to opravdu z větší části věc ideologická než praktickáVěc je to zejména praktická. Vývojář si ušetří mnoho trápení, proč se selektory CSS chovají nepředvídatelně či že DOM pro javascript vypadá nějak divně. Nedej bože, pokud by chtěl někdo stránku zpracovat jako XML (např. provést XSLT, či vytáhnout elementy pomocí XPath).
IE6 se poslat musí. Validátor takový dokument akceptuje, i když je to prasárna. Ano, accept je berlička, jak to jiným browserům poslat správně.Jelikož současné xhtml (jak jsem už Bedňovi ukazoval výše) se musí (jinak to nevezme ie6) posílat s mime typem text/html…Opravdu se musí? HTTP hlavička Accept vám nic neříká?
Já neříkám nevalidovat, věci jako neuzavřené divy a podobně jsou strašné prasárny a umí nadělat spoustu problémů. Ale za zpětné lomítka v html dokumentu majitele webu buzerovat nebudu (už proto, že to všechny renderovací jádra kvůli zmíněnému problému s xhtml budou muset do smrti webu podporovat). Sám bych to ale asi opravil.PS: tím samozřejmě nenabádám plodit nevalidní kód, jenom je to opravdu z větší části věc ideologická než praktickáVěc je to zejména praktická. Vývojář si ušetří mnoho trápení, proč se selektory CSS chovají nepředvídatelně či že DOM pro javascript vypadá nějak divně. Nedej bože, pokud by chtěl někdo stránku zpracovat jako XML (např. provést XSLT, či vytáhnout elementy pomocí XPath).
<br/>
na /n je to rýchle, ale pokiaľ ma tolerovať iné zápisy s medzerami, bez medzier, s lomítkami, bez lomítiek tak na to použije regulárne výrazy a to už pekne žere strojový čas. Ja som len upozornil na problém, nech si každý píše ako chce, aj tak sa prehliadaše predháňajú, ktorý zožere väčšiu prasárnu.
> time grep - domena-cz.20100801.txt | wc -l 163196 real 0m0.337s user 0m0.312s sys 0m0.056s > time grep -E "-" domena-cz.20100801.txt | wc -l 163196 real 0m0.336s user 0m0.328s sys 0m0.040s > time grep -E "[0-9]" domena-cz.20100801.txt | wc -l 23605 real 1m19.083s user 1m18.809s sys 0m0.052s