Evropská komise naléhavě vyzvala členské státy EU, aby kvůli ochraně nezletilých na internetu urychlily zavádění unijní aplikace pro ověřování věku a zajistily její dostupnost do konce roku. Členské státy mohou zavést aplikaci EU pro ověřování věku jako samostatnou aplikaci nebo ji integrovat do takzvané evropské peněženky digitální identity.
Richard Biener oznámil vydání verze 16.1 (16.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 16. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Zulip Server z open source komunikační platformy Zulip (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 12.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Před 30 lety, tj. v úterý 30. dubna 1996, byl spuštěn Seznam.cz.
Byly zpracovány a zveřejněny všechny videozáznamy, které stojí za zveřejnění, z konference FOSDEM 2026.
Od úterý 28. dubna musí nově uváděné notebooky v Evropské unii podporovat nabíjení přes USB-C. Jednotná nabíječka byla schválena Evropským parlamentem v říjnu 2022.
Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-31431 pojmenované Copy Fail v Linuxu, konkrétně v kryptografii (AF_ALG). Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na všech distribucích Linuxu vydaných od roku 2017. Pomocí 732bajtového skriptu. V upstreamu je již opraveno. Zranitelnost byla nalezena pomocí AI Xint Code.
Textový editor Zed dospěl do verze 1.0. Představení v příspěvku na blogu.
Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.
VNC server wayvnc pro Wayland kompozitory postavené nad wlroots - ne GNOME, KDE nebo Weston - byl vydán ve verzi 0.10.0. Vydána byla také verze 1.0.0 související knihovny neatvnc.
Mám pocit, že som niektorých z tunajšej koníkovej komunity naštvalImpossibiru
Jinak dík, kvůli Cease and Desist od Hasbra jsem přišel o pár pěkných live wallpaperů, z nichž jsem si některé koupil. Sice trpím na jednojádru, ale ten Nexus S ještě něco utáhne :D
Keď som písal svoje komentáre o bro, ešte som netušil že existujú tieto humorné obrázky.
Na jednojadre to fakt brzdí a pri tom to ide nejak spraviť, pretože na F-Droide je jeden vallpapper čo animuje kopec bublín a pritom nežere výkon ani pamäť, teda tá pamäť je jasná je to len bublina rôznej veľkosti.
Rači se zeptám, je to teď totiž nějaký módní...Holky na to děsně letí…
Holky na to děsně letíNa co děsně letí? že jsem o to neslyšel, blondýny a ostatní kocouři přece berou na lováče a na pěkné auta.
že jsem o to neslyšel, blondýny a ostatní kocouři přece berou na lováče a na pěkné autaEyup. Přesně. A ta druhá polovina bere na mladé vyšamponované neagresivní homosexuály. Ask your daughter (nebo jak psal kotyz „Google it up“). Jak nejsi ani jedno z toho, tak si zrovna selhal v evolučním boji o rozšíření svých genů.
Občas mám pocit, že niečo so mnou nieje v poriadku, ako vidím niesom sám a každý na niečom ulieta
jo, každej má nějaký ty neškodný zálibyTeraz mám paranoju, keď sa nudím dám terminál do fullscreenu a pustím si tcpdump, je to fajn relax, odporúčam. Možno natrafíš aj na niečo čo ti beží a ani to nevyužívaš.
Pusti to pod rootom.
když se mně kolega zeptal co dělám, suše sem mu odpověděl že hackuju heslo pro přístup do databáze všeobecný zdravotní pojišťovny, protože kámoš potřebuje smazat dluh
Nabíd sem mu, že když dá 10% z dlužný částky, smažu mu to taky
tak sem zvědavej, kdy příde s třiceti litrama, abych mu řek že sem si dělal prdel
Ty prachy ber, na to príde až po pár rokoch
tcpdump ti ukazuje čo odkiaľ ide k tebe, alebo od teba cez sieť, alebo internet, tak hlavne keď je podozrivo vyťažená sieť sa dá pozrieť čo sa ti sere do krámku, väčšinou niečo z prehliadača a potom to môžeš bloknúť cez addblock a podobne.
Jinak - zdá se mi to, nebo zájem o MLP teď už opadává?Nebo se bronies uklidnili. Přiznávám, že MLP sice sleduju, ale to, jak někteří jedinci cpali poníky všude už mě taky docela štvalo. A také nechápu tu nekritičnost vůči všemu, co má punc poníka. I ten live wallpaper odkazovaný v blogu není nix extra – evidentně jen zobrazuje mix gifů, které běhají všude možně po internetu. Kdyby tam bylo to okusování ikon, tak by to by bylo něco jiného. Nebo možná zájem opravdu upadává, což bych si dovedl vysvětlit hlavně IMO nepříliš záživnou minulou sérií. To, co běží teď je bezva. Už se objevil i slenderman a grumpycat.
Nebo možná zájem opravdu upadává, což bych si dovedl vysvětlit hlavně IMO nepříliš záživnou minulou sérií. To, co běží teď je bezva.Hmm, S4 nevim nevim... První 3 nebo 4 byly supr, pak to šlo z mého pohledu těžce z kopce... E5, E6 a E9 mam na blacklistu
No snad se to zas vylepší...
Chudák Fluttershy 
Ale tak i klasika v podobě Boku no Pico potěší...
No jasně že to je gay, co jinýho je asi yaoi? No a kemono je to samý co furry. To dohromady tvoří dokonalou kombinaci. A Morenatsu je boží hra, kde jinde můžeš ojet v lese nezletilýho antropomorfního vlčka kterej je tak naivní a roztomilej až to bolí?
Plus pět (v aktuální verzi) dalších hratelnejch postav. A ten specifickej humor založenej na dvojsmyslnejch situacích a úchylnejch představách protagonisty/hráče... malá ukázka
To dohromady tvoří dokonalou kombinaci.Booo, Nigga You Gay!
Booo, Nigga You Gay!No jestli na tom ta hlavní úchylka podle tebe je, že je to "gay", tak mám pro tebe špatnou zprávu a to že seš poměrně úchylnej :)
kde jinde můžeš ojet v lese nezletilýho antropomorfního vlčka kterej je tak naivní a roztomilej až to bolí
Můj žblebt děl, že pokud sis stěžoval na to, že je tam homosexualita, tak si myslím, že vzhledem k těm dalším ulítlostem, co tam kotyz jmenoval je chyba v úchylkovovým řebříčkuCože? Já nemám nikoho nad nikým. Jakože žebříček toho co je víc a míň špatně? Na prvním místě jsou podobní moralisté a vncucovači hodnot, kteří by rádi určovali co je správné a co ne.
Pokud ne, tak jsi tím holt chtěl říct něco jinýho a nebylo ti porozuměno. Což se stává.Pro mladšího Freemana je „GAY“ a „NIGGA“ úplně všechno. Toť celá pointa.
I`m done with yaoi, it`s yuri time!
Taky jim do toho nekecam když mi to necpou pod čumák (jo ale stojí to někdy hodně přemáhání).
Zpětná sociální vazba brání tomu, aby lidi vyváděli úplně jakýkoliv vylomeniny, takže je potřebná.LOL, ty budeš katolík, že?
kovanej ateista nebo něco podobně srandovního?Nechápu co na tom vidíš srandovního, ateista je každej normální člověk, kterýmu v dětství nevymyly palici ježíškama, mohamedíkama, červenejma karkulkama a jinejma podobnejma debilitama...
kontext pro neznalé, alias ® s dlouholetou praxíKdyž už jsme u toho Japonského umění, znáš Osm psích hrdinů z domu Satomi?
Dokud si je ventilujou jen v soukromí s podobně zaměřenýma lidma, je to zcela v pořádku.Přesně, to jsem tím postem přesně myslel. Já to nikomu brát nechci, ale u určitějch věcí to IMHo chce, aby si byl člověk vědom jisté "zvláštnosti", a od toho právě je ta sociální odezva. Zvlášnosti (no, asi ne všechny) jsou v pohodě, ale chce to, aby si společnost uvědomovala, že to zvláštnosti jsou (ale zároveň zbytečně nedémonizovala). Takže chapadla nikomu neberu, ale budu radši, když se sociální kontrolou (třeba tak, že to budu já/jiní kritizovat) udrží povědomí o tom, že je to excentrická záležitost. Právě třeba kvůli tomu, aby se to nenasralo úplně všude a nezaplevelovalo to úplně každou eromangu/hentai.
Takže chapadla nikomu neberu, ale budu radši, když se sociální kontrolouJak se potom naučíš o čem tajně sní tvoje manželka? Třeba…když už jsme u toho.
Sociální kontrola ze strany okolí je asi něco jiného než co se děje mezi partnery/manžely, ne?Ono hlavně pokud se nejedná o něco, co není proti zákonu / ubližující ostatním, tak by žádná "sociální kontrola" neměla být potřeba.
aspoň není nechutný :)Huh? A co podle tebe nechutný je?
Japonci (no, nejen voni) schopný nakreslitJenže oni jsou schopni to vymyslet a exhibovat „na papír“. Což je absolutně nesrovnatelné s tím co dovedou někteří jiní vymyslet a exhibovat v reálu.
plus jsi pominul, že většina toho jejich ukájecího materiálu obsahuje znásilnění - asi jim to už ani nepřijde, ale mě to teda sere). A to ještě nemluvím o různým násilí, krvi a tak, to už je jednoduše hnus.To je dost subjektivní. Záleží na použití a divákovi/čtenáři.
Tiskni
Sdílej: