Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
"Kompilováno z buildů na OpenOffice.org Hackers Pages" Hmm myslím, že se tomu říká (říkalo) "go-ooo patchset"AFAIK je to ooo-build.
Co je to za ten bug s ukládáním souborů s nonlatin znaky? ...
Tento bug je v Bugzille od července 2005 a stále nevyřešen. Znovu jsem si nainstaloval OOO 2.1, abych to mohl demonstrovat na screenshotu
O tom bugu s překopírováním textu s odkazy vím a taky...
Postiženy byly všechny nenglické stránky s odkazy v kódování utf-8. Bez devel balíčku Mozilly či Firefoxe se při kompilaci neobejdete. Ale ten bug s Mozillou nesouvisí, stejně se to chovalo i s Konquerorem. Včem byl zakopaný pes jsem už v zápisu naznačil, přidám tedy ještě citaci z debianího changelogu:
- revert to build with libneon25 (closes: #406926, #396094, #401286, #410917)Odinstaloval jsem libneon26-devel, nainstaloval libneon24-devel, znovu zkompiloval ooo - a povedlo se.
Balíčky jsem nikam netlačil, ale část uživatelů české Mandrivy ví o mém skromném repositáři na mandrake.zstenis.org
Mozna by stalo za to to zkompilovat bez neonu.
Zkompilovat by to asi šlo, je-li však ta nižší verze bezproblémová, není to nutné.
Po prekopirovani CS textu z wikipedie OOo stale pada :( Tentokrat az pri ukladani dokumentu. (OOo 2.2.0 + KDE 3.5.7 + SUSE 10.2+)
Takže v SUSE to mají také neodbugované? Bylo by dobré jim poslat řešení bugu, u Mandrivy jsem svoji povinnost splnil a poslal to do konference.
Používám ho na MDV dlouho a jsem s ním spokojen...
Některá jeho drobná omezení vyplývají z faktu, že je zkompilován na nějaké linuxové distribuci tak, aby stejné binárky bylo možné nainstalovat a spustit v různých distribucích.
Kontrola pravopisu a slovník synonym: V OOO z openoffice.cz je nutné doinstalovat pomocí průvodce. Mám 50 Pc a zatím cca 150 uživatelských účtů - v nejlepším případě spustit průvodce pod rootem a slovníky by měly být dostupné pro všechny uživatele na daném PC. Když jsem to zkoušel před rokem s verzí 2.0, povedla se jen uživatelská instalace.
Openoffice galerie: V OOO z openoffice.cz jen pár kategorií většinou s tlačítky, odrážkami, vodorovnými čarami. Je to logické, v každé distribuci jsou opencliparty na jiném místě. Na ZŠ je však integrace openclipart do ooo galerie důležitá, žáci jsou jí nadšení. Smutní jsou pouze z toho, že ve Win ji nemají.
No a pak je tu ještě několik drobností, jež vyplývají z faktu - kompilováno na OS MDV 2007.1 pro MDV 2007.1
A ještě drobnost: při prvním spuštění se nespouští průvodce
Tiskni
Sdílej: