Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Právě proto mi vadí, že je zobrazena tučně s počtem nepřečnených zpráv. Přímo mazat spam nechci, protože:
Mutt rozhodně není „all-in-one“, proto jej používám.
Sylpheed-claws rozhodně není „all-in-one“, proto se mi líbí. Zajišťuje integraci a podporu pro další aplikace nad mailboxem. Např. pro kontrolu pravopisu používá aspell, můžete používat externí editor, můžete si nadefinovat akce, které volají libovolné externí aplikace (i jako filtry, kterými zprávu „protáhnete“) můžete je volat explicitně nad zprávou, i v rámci filtrů (takto lze realizovat např. antispam pomocí bogofilteru). Volitelně nemusíte vúbec používat interního klienta pop3/smtp, můžete si nadefinovat externí aplikace pro příjem/filtrování i pro odesílání, Sylpheed-claws takovou možnost přímo podporuje.
Thunderbird je skutečně „all-in-one“, kromě
rozšíření pro gpg a podporu externího editoru
nespolupracuje implicitně s ničím. Ale pokud by uměl
vše co požaduji, nijak mi to nebude bránit v jeho
použití , nejsem žádný fanatik.
Mutt rozhodně není „all-in-one“, proto jej používám.pochopil jsem to tak, jakože Mutt má být nahrazen a špatně jsem si vyložil seznam požadavků ... tak nic, sorry
Sylpheed-claws ...až na ten vlastní program pro pop3 to myslím KMail všechno umí ...
Treba takova podpora IMAP je v kmailu podporovana fakt "dokonale".no já to říkal, že se někdo najde
Nebo uz nekdo prisel na to, jak ho prinutit k tomu, aby pri oznaceni zpravy jako "smazana" s ni i nadale umel pracovateh, k čemu je dobré pracovat se smazanou zprávou? pokud s něčím chci ještě pracovat, tak si to snad nemažu, ne?? (tím se nezastávám KMailu, mít delší dobu otevřený bug opravdu není hezké, jen to jaksi nechápu z uživatelského hlediska ...)
podpora podporována?
Jiste, podpora muze byt podporovana. Nicmene mas pravdu, v tomto kontextu je to pouzito spatne.
eh, k čemu je dobré pracovat se smazanou zprávou? pokud s něčím chci ještě pracovat, tak si to snad nemažu, ne?? (tím se nezastávám KMailu, mít delší dobu otevřený bug opravdu není hezké, jen to jaksi nechápu z uživatelského hlediska ...)
Jak se normalne pracuje s IMAPem - zpravy se nemazou, jenom se oznacuji jako smazane; v prehledu zprav ji vetsina grafickych klientu zobrazi treba zasedle nebo preskrtle. Jediny, co tohle "smazani" udela, je to, ze u dane zpravy "nastavi jeden atribut", zjednodusene receno. BTW, i kmail tohle umi, kdyz se maze zprava po pomale lince, na chvili se ukaze "preskrtla".
K samotnymu odstraneni zpravy dojde az pri takzvanym "expunge folders" nebo taky "compact folders" (aspon tak tomu rika vetsina MUA).
Kmail dela blbe vic veci:
K bodu jedna - on se chudak snazi cpat ty zpravy do nejakeho sveho kose. Zadny jiny MUA, ktery jsem kdy videl, to tak nedela. Je to nelogicky.
K bodu dva - akce typu "vysypat kos" (humus...) nezavola ono expunge
, akorat zpravu odstrani ze zobrazovaneho seznamu. Proto se muze stat, ze se na serveru zacnou hromadit zpravy oznaceny jako smazany, i kdyz kmail odmita zobrazovat. Ostatni MUA je samozrejme normalne vidi.
K bodu jedna - on se chudak snazi cpat ty zpravy do nejakeho sveho kose. Zadny jiny MUA, ktery jsem kdy videl, to tak nedela. Je to nelogicky.MS Outlook Express tohle také umí, Mozilla Thundebird také. Problém je, že jaksi není úplně jasné, která varianta je správná. U jednoho IMAP serveru se dočtete: "Jaký koš, proboha? Zprávy se označí jako deleted a nakonci se vymažou." A u druhého se zase píše: "Jaké označování zpráv ke smazání? Zprávy se normálně přesouvají do koše." A pak si má člověk vybrat.
Tiskni
Sdílej: