Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Právě proto mi vadí, že je zobrazena tučně s počtem nepřečnených zpráv. Přímo mazat spam nechci, protože:
Mutt rozhodně není „all-in-one“, proto jej používám.
Sylpheed-claws rozhodně není „all-in-one“, proto se mi líbí. Zajišťuje integraci a podporu pro další aplikace nad mailboxem. Např. pro kontrolu pravopisu používá aspell, můžete používat externí editor, můžete si nadefinovat akce, které volají libovolné externí aplikace (i jako filtry, kterými zprávu „protáhnete“) můžete je volat explicitně nad zprávou, i v rámci filtrů (takto lze realizovat např. antispam pomocí bogofilteru). Volitelně nemusíte vúbec používat interního klienta pop3/smtp, můžete si nadefinovat externí aplikace pro příjem/filtrování i pro odesílání, Sylpheed-claws takovou možnost přímo podporuje.
Thunderbird je skutečně „all-in-one“, kromě
rozšíření pro gpg a podporu externího editoru
nespolupracuje implicitně s ničím. Ale pokud by uměl
vše co požaduji, nijak mi to nebude bránit v jeho
použití , nejsem žádný fanatik.
Mutt rozhodně není „all-in-one“, proto jej používám.pochopil jsem to tak, jakože Mutt má být nahrazen a špatně jsem si vyložil seznam požadavků ... tak nic, sorry
Sylpheed-claws ...až na ten vlastní program pro pop3 to myslím KMail všechno umí ...
Treba takova podpora IMAP je v kmailu podporovana fakt "dokonale".no já to říkal, že se někdo najde
Nebo uz nekdo prisel na to, jak ho prinutit k tomu, aby pri oznaceni zpravy jako "smazana" s ni i nadale umel pracovateh, k čemu je dobré pracovat se smazanou zprávou? pokud s něčím chci ještě pracovat, tak si to snad nemažu, ne?? (tím se nezastávám KMailu, mít delší dobu otevřený bug opravdu není hezké, jen to jaksi nechápu z uživatelského hlediska ...)
podpora podporována?
Jiste, podpora muze byt podporovana. Nicmene mas pravdu, v tomto kontextu je to pouzito spatne.
eh, k čemu je dobré pracovat se smazanou zprávou? pokud s něčím chci ještě pracovat, tak si to snad nemažu, ne?? (tím se nezastávám KMailu, mít delší dobu otevřený bug opravdu není hezké, jen to jaksi nechápu z uživatelského hlediska ...)
Jak se normalne pracuje s IMAPem - zpravy se nemazou, jenom se oznacuji jako smazane; v prehledu zprav ji vetsina grafickych klientu zobrazi treba zasedle nebo preskrtle. Jediny, co tohle "smazani" udela, je to, ze u dane zpravy "nastavi jeden atribut", zjednodusene receno. BTW, i kmail tohle umi, kdyz se maze zprava po pomale lince, na chvili se ukaze "preskrtla".
K samotnymu odstraneni zpravy dojde az pri takzvanym "expunge folders" nebo taky "compact folders" (aspon tak tomu rika vetsina MUA).
Kmail dela blbe vic veci:
K bodu jedna - on se chudak snazi cpat ty zpravy do nejakeho sveho kose. Zadny jiny MUA, ktery jsem kdy videl, to tak nedela. Je to nelogicky.
K bodu dva - akce typu "vysypat kos" (humus...) nezavola ono expunge
, akorat zpravu odstrani ze zobrazovaneho seznamu. Proto se muze stat, ze se na serveru zacnou hromadit zpravy oznaceny jako smazany, i kdyz kmail odmita zobrazovat. Ostatni MUA je samozrejme normalne vidi.
K bodu jedna - on se chudak snazi cpat ty zpravy do nejakeho sveho kose. Zadny jiny MUA, ktery jsem kdy videl, to tak nedela. Je to nelogicky.MS Outlook Express tohle také umí, Mozilla Thundebird také. Problém je, že jaksi není úplně jasné, která varianta je správná. U jednoho IMAP serveru se dočtete: "Jaký koš, proboha? Zprávy se označí jako deleted a nakonci se vymažou." A u druhého se zase píše: "Jaké označování zpráv ke smazání? Zprávy se normálně přesouvají do koše." A pak si má člověk vybrat.
Tiskni
Sdílej: