Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Víte co ty klávesy v opeře dělají?
Možná jsem se špatně vyjádřil, ale přesně o tom co je v uvedeném odkazu jsem psal, prostě tam ty podstatné navigační funkce chybí. FF neumožňuje procházet stránku pomocí klávesnice a v důsledku toho je FF IMHO neovladatelný z klávesnice.
Opera ma v poslednej dobe pod linuxom zacina zlostit. Nema dotiahnute pluginy na prehravanie multimedii, flash player pri prehravani videa v youtube zamrza, pri nejakom probleme java appletu zamrzne kompletne cele okno a celkovo to dost casto pada. Skusil som konqueror a ten je omnoho stabilnejsi.
Kazdopadne si operu necham, mailovy klient mi vyhovuje a rovnako na surfovanie po beznych strankach bez flashu, embedded videi a appletov je opera vyborna.
Mimochodom, pod winxp mi opera nepada, flashe nemrznu a dokonca prehra takmer vsetky embedded videa... Uz aby to chlapci dotiahli aj na linuxovej verzii.
Tabulátor funguje, tedy pokud máte zrovna aktivní okno s obsahem, ale obávám se, že je to jako srovnávat trabanta s mercedesem.
Shift+šipky mi umožňují v opeře navigaci po odkazech na viditelné části stránky (ctrl+šipky po celé stránce) všemi směry, přičemž respektují ostatní ovládací prvky stránky. Přirovnal bych to k pohybu po buňkách v tabulkovém procesoru, s prostým tabulátorem to je neporovnatelné.
To je těžký život webového designera.
A představte si, že mne je zase úplně jedno jak to který prohlížeč zobrazuje. Chci aby to bylo dobře čitelné a ovladatelné právě v tom mém oblíbeném...
Tiskni
Sdílej: