Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nedávno jsem si na tohle téma dělal research, tak se podělím o (snad) zajímavé linky
Murray Carter: Holení japonskou mačetou
Murray Carter: Holení polívkobou lžící
M. Carter je nějakej guru přes ostřící techniky a výrobu ostrých předmětů podle japonské receptury, nebo tak nějak. Docela zábavné
Akorat si clovek na tuto praci musi udelat cas, nesmi spechat, musi to brat jako prijemnou relaxaci. A britva musi byt nabrousena u profesionala - jakmile je tupa, tak je to peklo a amater ji nikdy kvalitne nenabrousi. O britvu je treba se peclive starat, sehnat si kvalitni prislusenstvi, naucit se delat penu z mydla, nepouzivat zadne spreje, mit kvalitni stetku z jezevcich stetin. Na britvu se nesmi tlacit, uhel cca 30 stupnu, pouze tahy kolmo na ostri, jinak tece krev, atd. atd.Tak, tak. To jsou ty důvody proč se teď břitvou neholím. Ráno na to není čas, večer nálada.
v nějakém pořadu o holičských učních.
V době ještě poměrně nedávné jsem chodil nechat se stříhat do jednoho takového učňovského kadeřnictví. Tedy strojkem, protože na tom není co zkazit . Jednou se mě zeptali, jestli nechci i oholit. Když jsem viděl ten nástroj, tak jsem radši s poděkováním odmítl
. Tak na něčem se musí ty kadeřnice učit i dnes, nejspíš to bude pořád ten balónek. Já jsem to ale odmítl dělat cvičebního panáka
.
Břitvou se neholím, asi bych neměl na to taky trpělivost. I když to nemusí být zas až tak špatný.
To si děláš srandu, nebo fakt?A co se ti na tom nezdá, jak bys chtěl jinak nasimulovat držku? Jedině nějakou figurínou. Balónek bude asi dostupnější a levnější.
Já to pře pár lety chtěl vyzkoušet, dokonce jsem doma i našel starou břitvu. Bohužel moc starou a tupou. Nabrousit jsem ji bohužel neměl čím. Nepořezal jsem sel, ale ani neoholil .
Takže po přečtení mám zase chuť to vyzkoušet znovu.
Tiskni
Sdílej: