Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »/dev/input
je nejspíš něco, co zapoměli vývojáři odstranit, zkusil bych se kouknout do konfigurace udevu
, co tam vlastně strkali a do čeho jim ta data lezla. Vůbec bych se nedivil, kdyby to původně bylo něco na způsob USB/serial konvertoru, co se z druhé strany chová jako sériová konzola.
PS: Vlastně mně napadá, že by vůbec nebylo špatné mít kabel, kde by z obou stran byly USB konektory a mezi tím dva USB/serial konvertory oddělené optočleny a zapojené křížem jako NULL modem. Nevyrábí někdo něco takového?
PS: Vlastně mně napadá, že by vůbec nebylo špatné mít kabel, kde by z obou stran byly USB konektory a mezi tím dva USB/serial konvertory oddělené optočleny a zapojené křížem jako NULL modem. Nevyrábí někdo něco takového?Ne, ale můžeš si to snadno postavit: FTDI Basic Breakout (lze koupit na DX za třetinu ceny) + dva optočleny.
Tato čtečka má 512MiB NAND flash + 256MiB ramky, takže tady se konečně trochu pochlapili (FMR-5000 má 32MiB a 32MiB).LOL, nám čte RFIDy Arduino (16 KiB flash, 1 KiB RAM). Jak si může *čtečka* nevystačit s 32 MiB RAM? Já na takovém počítači provozuji i MySQL server
+11...uplne presne.
dpc ruby vsade!..co to je za moda toto.?!?
Bohužel "Enterprise" = "tajíme, mlžíme, hrabeme"
Docela hezky by to šlo udělat s přenosným FM vysílačem (zlomek wattu, dosah pár metrů, levný a legální) a jednočipem. Master by mohl běžet na PC ve firmě (například nějaký slabý ARM) a postupně dokolečka vysílat ID možných přijímačů. Pokud by slave zachytil svoje ID, odeslal by odpověď. Tou by mohlo být téměř cokoli, od prostého "ANO" až po jméno řidiče, popis nákladu a tlak v pneumatikách. Pokud se odpověď v nastaveném timeoutu nevrátí, zkusí master komunikovat s dalším přijímačem. (vymyšleno za pochodu, určitě na tom najdete hromadu chyb)
Ideální to není, ale kompletní dokumentace a člověk co ví jak to funguje je často k nezaplacení
Hehe. A vy už jste skutečně někdy u interního vývoje trvajícího déle než rok viděl aspoň jedno z tohoIdeální to není, ale kompletní dokumentace a člověk co ví jak to funguje je často k nezaplacení
+1 .... uz 3/4 roka sa bastli u nas esset management 2ja ludia ktori na tom robia pomaly zacinaju reverz engineering na moduloch co uz spravili:)
enterprise je jedine dobre co existuje, ale nie kvazi-enterprise co sa na to hraju firmicky atd... a este aj toho enteprise vendora je treba dobre vyberat. ked sme vyberali noveho blejd/nw vendora, sme mali od ciska IBM a HP kompletne riesenia asi 3 mesiace na testovanie, a obracali sme to hore dole (RAC testy,new perf I/O perf CPU perf, memory ...)
Znám člověka, co vytvořil několik navzájem podobných přístrojů a nemá problém se v nich vyznat. Nedávno mě překvapil když jsem měl jednu otázku na jeho schéma staré několik let a bez váhání mi vysvětlil důvody, proč to udělal přesně tak, jak to udělal. Nevěřil jsem svým očím.
Ale pravda, s dokumentací je to trochu horší. Schéma a osazovací plány desek sice jsou, ale pár záchytných míst kam připojit sondu a tabulka možných závat by často nebyla na škodu - teď se řešení všech anomálií rovná reverznímu inženýrství a část výrobků pro naší bezradnost končí v koši.
1x desku (65 EUR):
A20-OLinuXino-MICRO-4GB
1x MOD-IO2 (13 EUR)
MOD-IO2
2x RS232 (2x 6 EUR):
MOD-RS232
1x rozpětku (2 EUR):
UEXTx5
2x kabel (2x 2 EUR):
CABLE-IDC10-15cm
1x teplotní sensor (8 EUR):
MOD-TC
1x Teplotní sondu (3 EUR):
TC-K-TYPE
1x SD karta se systémem (10 EUR)
(použije se jako předloha, systém bude běžet na NAND flash paměti, s případnými dalšími ks se už nebude kupovat)
A20-Debian-SD
Poštovné (1-3 day): 21 EUR :
Shipping
Každopádně současný stav je po SW stránce taktéž lehce žalostný, nemluvě o supportu. V článku píšu o krabičce z USA.A GPL zdrojáky k tomu dodávaj? Přece jen i nějakej IT student dokáže sestavit minimálně stejně "kvalitní" systém
Tiskni
Sdílej: