Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Hm, a co my s tim tady?
We deployed Win10 to approximately 350 workstations about 2 weeks ago over a student spring break. When students came back, our bandwidth got crushed. We have a 400/400 Mbps dedicated fiber circuit from our ISP. It was crippled due to upwards of 1TB/day being downloaded from Microsoft's CDNs.
Microsoft is focused on helping enterprises manage their environment while giving people choice in the apps and devices they use to be productive across work and life. Windows 10 Enterprise is our offering that provides IT pros with the most granular control over company devices. Windows 10 Pro offers a subset of those capabilities and is recommended for small and mid-size businesses looking for some management controls, but not the full suite necessary for IT pros at larger enterprises.The ability to block access to the Windows Store is typically for organizations who want more control over corporate-owned devices. This fits into the value of Windows 10 Enterprise.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\DefaultMediaCost "3G"=dword:00000002 "4G"=dword:00000002 "Default"=dword:00000001 "Ethernet"=dword:00000001 "WiFi"=dword:00000002
1 = not metered 2 = meteredA podle popisu se to chová tak, jak jsem předpokládal, tj. nevztahuje se to jen pro windows update, ale i pro metro app.
No a jednanie s ľuďmi od tej firmy, tak to si treba dávať majzla by človek nemal po ruke oceľové predmety.Ja napsal:
Ty vole, vis vubec, kolik ma Microsoft zamestnancu?Co pro M$ delam jsem tu psal v jine diskuzi. Povazuj to za predstaveni. V M$ pracuji neschopni programatori a arogantni obchodaci vedle teoretickych informatiku, matematiku a spickovych specialistu na ruzne oblasti. Hodnotit chovani vsech lidi z tak velke firmy najednou muze jen trouba. Osobne si o M$ zadne velke iluze nedelam. Je to nenazrana velka korporace a tlaci se pouze na kvartalni zisky. Ja jsem prisel pouze udelat svou technickou praci, ktera me bavi, a nechat si za ni dobre zaplatit. Rad to pak uvidim pouzite v praxi, ale tim moje spojitost s firmou konci.
Povazuj to za predstaveni.Nepovažuju.
Rad to pak uvidim pouzite v praxi, ale tim moje spojitost s firmou konci.To jsem si všiml. :D
A kolik zaměstnává frustrovaných linuxáků?
pokud dobře počítám, tak při běžném 17cm řádku (A4 s 2cm okraji) se třeba u 600dpi vejde na řádek o 0.04mm víc než při 300dpi,Z čeho by ten rozdíl plynul? Ze zaokrouhlování?
Funguje to tak, že při přenosu/ukládání souboru se k němu přiřadí informace o zóně, ze které přišel. Tento identifikátor je uložen za názvem souboru jako další název streamu (není vidět). Název ale není jediná věc, co lze uložit. Do alternativního streamu lze ukládat i data. Celé je to tvořeno tedy "pojmenováním streamu" a "datama, jenž obsahuje".Kdybych nevedel, o co jde, tak bych to z toho popisu nepochopil.... Jinymi slovy, soubor v NTFS neni jedna velka sekvence bytu (jako v pripade unixovych souborovych systemu), ale diky alternate streams se soubor muze skladat z vice sekvenci bytu, ke kterym se da pristup oddelene, nic vic nic min. Dalo by se to hezky pouzit treba na video, kdy by jeden stream obsahoval obraz, dalsi zvuk a dalsi treba titulky. Problem je, ze to funguje jen v NTFS a v pripade zkopirovani na VFAT nebo cokoliv jineho, se zachova pouze hlavni stream a alternate streams jsou zahozeny.
Aha, já z toho popisu získal pocit, že je to něco jake extended attributesOno se to tak trochu da i chapat. V pripade NTFS to totiz trochu splyva. Soubor mas popsany pomoci dvojic atribut:hodnota. A jeden z tech atributu je i "data" odkazujici na data toho souboru. A alternate streams se s timto pristupem daji udelat jednoduse tak, ze se prida dalsi atribut odkazujici na dalsi data.
Jinymi slovy, soubor v NTFS neni jedna velka sekvence bytu (jako v pripade unixovych souborovych systemu), ale diky alternate streams se soubor muze skladat z vice sekvenci bytu, ke kterym se da pristup oddelene, nic vic nic min. Dalo by se to hezky pouzit treba na video, kdy by jeden stream obsahoval obraz, dalsi zvuk a dalsi treba titulky.
Ten alternate data stream jsou metadata, ne obsah souboru. Může se stát, že to někam zkopíruješ/uložíš a nepřenese se, jak píšeš.
A na video by to určitě dobrý nebylo, tam potřebuješ kvůli rozumnému přístupu a seekování interleaving, jinak by většina playerů při jakémkoli seeku rozhodila zvuk a ostatní stopy. Jako sorry (® Čapič), ale video kontejnéry jsou docela komplikovaná věc a není vůbec správná je navrhnout a používat dobře.
Ten alternate data stream jsou metadata, ne obsah souboruZalezi, co do toho ulozis, jestli metadata nebo data. Jelikoz muze dojit ke ztrate dat, tak smysl maji prevazne jen ty metadata. IIRC puvodni MacOS podobnou funkcionalitu pouzival pro ukladani dat.
A na video by to určitě dobrý nebylo, tam potřebuješ kvůli rozumnému přístupu a seekování interleaving, jinak by většina playerů při jakémkoli seeku rozhodila zvuk a ostatní stopySorry jako, to je hodne silne tvrzeni. Bezne pri prehravani videa pracuji s diskem (tj. provadi se seek) a zadne rozhozeni zvuku nepozoruju. Dokonce pri zpracovani videa mam obraz v jednom souboru a zvuk v druhem a vubec nicemu to nevadi. Ono se totiz ani neda moc spolehat ani na to, ze kdyz mas 4GB film tak, ze bude umisten kontinualne na disku a po dobu prehravani nebude potreba udelat seek.
kvůli rozumnému přístupu a seekování interleavingTo je problem spis historicky nez realny. To potrebujes resit u optickych disku typu CD/DVD/BRD, kde seek je opravdu pozorovatelne pomaly, v pripade HDD a SSD, pro ktere je NTFS urceno, je tento problem zanedbatelny.
Bez interleavingu přijdeš o výhody readahead, kešování bude více či méně rozbité a nepůjde to streamovat. Pokud bude řešit prokládání streamů vrstva, která nerozumí datům, tak to bude dělat neefektivně a bude se to cukat, neboť bude načítat data pozdě nebo zbytečně brzy a bude potřeba větších bufferůTeoreticky ano. Prakticky mam o tom silne pochybnosti. Bezne mam pri zpracovavani videa audio stream oddelene, abych s nim mohl pohodlne pracovat a nic z vyse popsaneho se nedeje. Asi delam neco spatne. Chapu, ze interleaving muze mit svoje vyhody napr. to streamovani nebo opticke disky, ale ze bez nej by to bylo nepouzitelne, to si nemyslim.
Streaming je celkem vědaTo nepopiram, tady se ale bavime o ulozeni dat na lokalnim pocitaci! Ne o streamovani, coz je kapitola sama pro sebe.
Jedna věc je editovat si video v SW střižně na mašině se spoustou RAMCo je spousta RAM? Bavime se tady o prehravani na lokalnim pocitaci, kde uz pristupove doby na disk nejsou takovy problem jak byvaly... rekl bych tak poslednich patnact let. ;-]
požkozené
(dokonce dvakrát za sebou) je taky nějaké rozbité...
Tiskni
Sdílej: