Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »IFS
.
IFS="+" shift echo "google.cz/search?hl=cs&lr=lang_cs&q=$*"
Vsak od toho to skriptovani je.
Kdysy jsem mival skript s priznacnym nazvem "debil" jez stahne ze serveru textovy soubor s poznamkami, otevre jej v nadefinovanem textovem editoru a po ulozeni a zavreni jej vrati zpet na server.
Je to postaveno na wget, ncftpput. Mam to i pro windows s wget.exe a ncftpput.exe a debil.bat jez je umisten v PATH. Staci tedy napsat do "Spustit" slovo debil a je to.
Aspon pro cteni si lze obsah debinicku prohlednout v prohlizeci po zadani URL.
Dnes to mam vyreseno pomoci Google Office a onen skript "debil" akorat spusti:
firefox http://www.docs.google.com/
alias chromium-b="chromium-browser --enable-greasemonkey --enable-user-scripts --enable-extensions --enable-plugins"
Možná, že existuje lepší řešeníA dokonce je tady už máme...
gg() { b=`echo $@ | sed 's/\ /%20/g'`; links2 'http://www.google.com/search?hl=cs&q='$b'&btnG=Google+s3a%7C2ch' -g & }(Vyžaduje links2, ale upravte si podle svého.)
Tiskni
Sdílej: