Na akci Made by Google 2026 (YouTube) bude oficiálně představena jedenáctá generace telefonů Pixel s novým čipem Google Tensor G6 a hodinky Pixel Watch 5.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) se spolu s partnery z dalších zemí připojil ke společnému upozornění (Joint Cybersecurity Advisory) týkajícímu se probíhající kybernetické kampaně skupiny LAUNDRY BEAR zaměřené na uživatele e-mailové platformy Zimbra Collaboration Suite (ZCS) nejméně od července 2025. NÚKIB doporučuje organizacím využívajícím Zimbra Collaboration Suite neprodleně ověřit, zda
… více »Intel vydal 42 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20260811 mikrokódů pro své procesory.
Sny o designu GNOME Shellu, článek s náhledy a videi, představuje dlouhodobou vizi týmu GNOME pro vylepšení uživatelského rozhraní GNOME Shellu. Zatímco nedávné verze přinášely spíše drobné úpravy, designéři nyní plánují zásadnější změny.
Byla vydána nová verze 10.5 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu důležitých bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb. Nově vyžaduje podporu ECC (Elliptic Curve Cryptography) v libcrypto, včetně křivky NISTP521.
Byla vydána nová verze 10.6 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. S novými obrazy pro Orange Pi 4 Pro, Orange Pi Zero 3W a Odroid M1/M1S/M2. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Námořní drony používané elitními jednotkami britského královského námořnictva tajně posílaly údaje do Číny. Stroje vybavené čínskými komponenty měly být využívány pro vojenské operace na Blízkém východě. Kamery na dálkově řízených průzkumných člunech K3 Scout byly vybavené součástkami, které bez vědomí britského námořnictva odesílaly informace do spojeného zařízení v Číně. Britské námořní síly využívaly flotilu námořních dronů
… více »Alza.cz nabízí herní AlzaPC s předinstalovaným Linuxem (YouTube), konkrétně s linuxovou distribucí Bazzite (Wikipedie).
Squeak (Wikipedie), open source implementace programovacího jazyka a prostředí Smalltalk, byl vydán ve verzi 6.1. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
V Linuxu v KVM byla nalezena a v upstreamu již byla opravena kritická zranitelnost Zapscape aneb CVE-2026-64561. Root na hostovaném počítači (virtuální stroj) může obejít izolaci a získat plnou kontrolu nad hostitelským systémem (DoS útok nebo vzdálené spuštění kódu s právy roota). Na obou hlavních architekturách – Intel i AMD. Zranitelnost v Linuxu existovala 6 let (od července 2020 do července 2026).
...true Linux smartphones! Áno, Nokia opäť dostala slovo. Posledné...
Každý pozná tú pesničku -- Maemo + Moblin = MeeGo. To bolo. Stephen Elop z Redmondu ako CEO Nokie a následná Elopocalypse a nástup Windows Phone. A smrť MeeGa v podaní Nokie. N9, N950 hurá! Definitívny koniec MeeGa u Nokie. Ale čo to... Meltemi ako ďalší Linux na Nokiách pre masy v lacných telefónoch? Už viac nie.
Nokia dnes ohlásila ďalšie prepúštanie. 10 000 ľudí. Medzi nimi aj ľudia, čo pracovali na Meltemi. Pes z Microsoftu stále tvrdí, že Nokia sa mení a jeho grandiózny plán ide v plnom prúde. A má pravdu -- Nokia sa skutočne mení...na mŕtvu rybu, ktorú mala kedysi v logu.
Pravdepodobne sa tak nedočkáme pokračovateľa v podobe ďalšieho vetra, ktorý mal k nám zaviať po Harmattane. Avšak čo bude s Qt? Načo bude Nokii, ak nemá miesto na ich telefónoch? Chopí sa komunita príležitosti alebo sa nájde odvážna firma, ktorá vidí v Qt potenciál? (RIM)
Podľa môjho názoru WP nebude nikdy úspešné -- MS túto bitku prehrá ako všetky mobilné bitky, ktoré kedy viedol. Škoda, že potopí (kedysi) tak inovatívnu firmu, ktorá ešte mohla zamiešať karty. Nevadí, príde niekto iný, niekto s lepšími hodnotami ako má v poslednej dobe vedenie Nokie.
Ak sa chce Nokia zachrániť musí urobiť zásadný krok -- odísť z mobilného marketu a preorientovať sa na niečo iné, tak ako to v minulosti už veľakrát urobila. Kúpa spoločnosti Scalado o tom veľa napovedá... Áno, Nokia by sa mala zamerať na fotografiu.
Takáto metamorfóza, môže Nokii len a len pomôcť. Jazdu na horskej dráhe s mobilnými telefónmi si užili dosť, je čas spraviť revolúciu niekde inde, kde môžu byť jednotkou na trhu. Telefóny to už veru nie sú...
Ďakujem a držím palce, Nokia! Snáď sa o pár rokov stretneme znovu...
Tiskni
Sdílej:
mam hio v hubě, tak řauLOL! to by se dalo přečíst i jako "mam ho v hubě"
To by chcelo sponzora "NEHLÁSI SA NIEKTO?", je tu žiadosť za krajší Internet
Obávám se, že mluvíme každý o něčem jiném. Trh high-end mobilních telefonů je v první fázi doménou hračičků, kteří se nemohou dočkat každé technologické novinky a když přijdete s novinkou, která zásadně změní podstatu toho, co si pod telefonem představit, utrhnou vám ruce. Na takovém trhu se nový hráč, který přijde s revolučním konceptem, dokáže prosadit snadno, pokud tím konceptem osloví dostatečný počet zákazníků.
Zkuste ovšem přijít za profesionálními fotografy, kteří jsou cílovou skupinou high-end fotoaparátů, s tím, že máte zcela nový koncept, který od základu změní způsob používání přístroje. Jako příklad si vezměte přechod na digitální fotografii - první profesionální přístroj se objevil na trhu v roce 1999, ale až o nějakých šest let později se dá mluvit o výraznější adopci a o další 2-3 roky později o ovládnutí trhu. Tolik času (a peněz) Nokia nemá. Navíc si všimněte, že ani "digitální revoluce" nijak výrazně nezahýbala se zastoupením výrobců.
Obávám se, že možnosti techniky trochu přeceňujete. Jistě by se dala vymyslet nějaká heuristika na základní kompoziční pravidla, ale ono to není jen o těch pravidlech. O kompozici existují celé knihy a i když si je přečtete a pochopíte, neznamená to, že budete dělat fotky jako z obálky National Geographic. Tím spíš si nemyslím si, že by to nějaký software ve foťáku zvládl. I takové algoritmy na automatickou expozici se vyvíjejí roky, za tu dobu udělaly ohromný pokrok, ale stejně každou chvíli musím výsledek korigovat.
Navíc i na té základní "algoritmizovatelné" úrovni je to trochu jako s různými ABS/ESP/… systémy v autě. Dokážou toho hodně a dnesu už i překvapivě hodně. Ale pokud uděláte velkou chybu, sebelepší pomocník vás nezachrání. S fotografováním je to stejné - napadá mne třeba hrob Carla Linného v Uppsale. Z téhle fotky (ISO 1600, 1/10 s) to není moc poznat, ale světla je tam opravdu málo, koneckonců je to uvnitř katedrály. Je až komické sledovat, jak 90 procent turistů, kteří se rozhodnou si ho vyfotit, přijde, prostrčí foťák mřížemi a napálí to bleskem to té leštěné desky. S tím žádný software prostě nic nenadělá.
Ak by výsledkom tohto snaženia bol produkt, ktorý by amatérom umožňnoval (jednoducho!) robiť fotky na profesionálnej úrovni…
Tímto předpokladem se ta implikace stává automaticky pravdivou. :-)