Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Aby tu něco bylo...
Tak ještě napíšu jak jsem začal se systémem Linux. Od jakživa jsem děsně zvědavý a když jsem slyšel že exsituje jiný OS než od M$ začal jsem hledat, bez internetu to bylo ale těžký. Ale jednoho krásného dne jsem zašel do knihkupectví a pod Počítačema byly nějaký nový knížky a na hřbětě měli napsáno Linux, byly to samé několikaseti stránkové bible. Protože jsem do té doby o linux ani neslišel začal jsem temi knížkami listovat. Bohužel cena byla taky v řádech několiasetikorun a já měl v kapse jen 200kč. Když už jsem zkoro odcházel všiml jsem si Knížky 'Přecházíme na LINUX' nebyla to sice žádná bible, po prolistování sem objevil i obrázky.
Kouknu na konec a tam byla původní cena 189kč přelepená na 169kč... Mno tak jsem to risknul. Bylo před prázdnima tak jsem měl hodně času si tuto knížku přečíst. Po přečtení mi bylo jasné že Linux je pro mě ten jediný správný OS. Po prázdninách jsem si sehnal od známého RH 7.3 (které už i v té době byly zastaralé). Instalace mě upně dostala. problém však nastal s tim že linux bez internetu je jako ryba bez vody. Měl jsem nějakej Dial-up modem ale neuměl jsem ho rozchodit. Mou druhou distribucí byl mandrake 10.1 (u těch sem mněl s DSL a modemem Sagem F@ST taky smůlu). Potom se ale něco přihodilo s počítačem a windows nemohli jec ani 10minut v kuse ani reinstalace nepomohla... V jednom internetovém bazaru jsem našel novej DSL ethernet modem za 400kč sem to zase risknul a modem fungoval a byl opravdu nový a nepoužitý. Teď už mi nic nebránilo v tom to rozjec... To že widle nefungovali se jim stalo osudný a od té doby už u mě na HDD nebyli. Nyní mam mutaci Debianu - Ubuntu, nebo spíše Kubuntu po té co jsem tan nainstalil KDE a jsem happy
Příběhy se šťastným koncem nemusí být vždy jen v pohádkách
Tiskni
Sdílej: