V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí...
...nebo jak to je , pro mě už takovej nepodstatnej svátek od kterýho nemám co čekat, prostě už mě to omrzelo, ale má to i své výhody, všichni jsou doma, nikoho nějaké IT nezajímá, do školy se nemusí, takže pár dní volna
Mno a jak tyto dny využít? Mno udělám to co už jsem kdysi dávno měl, ale později kvůli slabému HW jsem zas o to přišel, zkompiluji si znova Gentoo, na mém stroji PII 1,3GHz s 512MB RAM by mělo gentoo šlapat dobře, debian už mě nudí
Teď si zálohuju svých 200GB dat, napřed převýst vše do jednoho souboru za pomoci taru a pak to ještě kvůli velikosti přejet gzipem, pak ještě doufat, že najdu někde dost místa kam to shovat. Až dozálohuju své cenné data vyměním si ještě grafickou kartu, tu ATi Rage Pro s 64MB nejspíš zahodim a na její místo půjde nVidia FX5500 co se mi tu jen tak povaluje.
A až to všechno bude... Huráá na gentoo!!! doufam že do zítřejšího večera to stihnu zkompilovat do nějaké funkční podoby, přecejenom nejsem nějak moc náročnej, základní systém by mohl být zkompilovaný během 5-ti hodin (pokud nebudu kompilovat glib pro všechny locales ), xorg, xfce, firefox, psi... mno a to by mě ke spokojenosti mělo stačit
Tiskni
Sdílej:
základní systém by mohl být zkompilovaný během 5-ti hodinto sa mi zda dost optimisticky odhad; nechystas sa to predtym pretaktovat aspon na dvojnasobok a chladit vonku na balkone pri minusovych teplotach? :)