Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
10 IPv6 nenasadíme, protože není dostatek serverů s obsahem pro uživatele (je to tudíž zbytečné). 20 Je málo klientů s IPv6, proto naše servery, které poskytují služby klientům na IPv6 nepřehodíme. 30 GOTO 10Každý za sebe (jak klienti, tak ISP, tak správci serverů s obsahem) by měl udělat maximum pro to, aby byl dostupný přes IPv6. Jinak se z té břečky nedostaneme (tedy tím rozumným způsobem). S IPv6 jsem na Linuxu a ani na Windows (od verze XP) nikdy problém neměl.
Stejný problém jako linux a komerční aplikace
Snazil sa uz niekto ziskat vyjadrenia velkych slovenskych ISPciek (Orange, T-com, Slovanet) ohladne IPv6? Alebo im mam napisat otvoreny mail?
Prujem AFAIK nefunguje uz vubec (nebo delam neco blbe).
Co si pamatuju, tak třeba od Masteru měli nějakej vadnej routing... (max 3 měsíce zpět)
Mne z tereda funguje, z 6to4 nie - čo je zaujímavé, lebo (IMHO) prujem.cz je pripojený cez 6to4....
K té síti - #ipv6portal na freenode Jsou tam fakt dost schopní lidé
K té síti
Konferenci, samozřejmě
"Přestat používat z ničeho nic IPv4 není samozřejme moudré řešení" vzhledem k soucasne podpore IPv6 je to sebevrazedny reseni, neni vyresenej prechod z IPv4 na IPv6, IPv4 je az moc rozjety, bez legislativnich norem se proste IPv6 nechytne a ISP si budou za verejny IPv4 adresy fakturovat tisice...
Vlastne ono to komercnim subjektum vyhovuje, proc by se ISP meli dobrovolne zbavovat takovych zisku co maj za pronajmy IP adres?
ono bude trvat dlouho, nez kazdej dostane svuj rozsah, kde bude mit treba 16 IPv6 adres.
Sic jsem ISP, uctuju si za verejnou adresu 99kc nebo 45kc, ale je to jen Tim, ze mam omezenej rozsah adres, s tim musim vystacit a kdyz bych chtel vic, s RIPE uz by jinak byly problemy...
...proste verejna IP za prachy je tu uz zabehla, predstava ISP ze by davali nekolik IP adres gratis je pro ISP nepredstavitelna
Záleží jakou klientskou jednotku použiješ a jak ji nastavíš
Ale z běžně prodávaných nevím, která by to nepodporovala.
> Proč by měli měnit? Vždyť to je jen bridge a mělo by tomu být jedno co tím leze, ne?
Prave ze neni. Sice se wifi klientska zarizeni jako bridge tvari, ale kvuli svihlemu designu standardu 802.11 nelze snadno sbridgovat wifi klienta s ethernetem. Obvykle ty krabicky delaji neco jako NAT na MAC adresach, k tomu se ale vyuziva znalost vyssich protokolu (napr. je treba modifikovat ARP pakety).
A potom zistia, ze pevna IP (hraci, tahaci) nie je az taka vyhra a okrem toho tie sluzby co menujes im idu dobre aj teraz. Ano, bez tahacov by sa zmensil traffic, ale net by ta stal ovel viac a to pri nizsej rychlosti.
Tiskni
Sdílej: