Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Aneb od kalendáře k ERP
Trochu nečekaně skončilo mé hledání kalendáře s možností sdílet úkoly, vše začalo již včera, kdy jsem po dni usilovné práce a bojování zprovoznil webmail. Když bylo vše hotovo, nenechal jsem bez povšimnutí kalendář s možností plánovat si úkoly, ovšem já osobně webmail nepoužívám, a tak jsem hledal možnost rozšíření pro icedove, našel jsem. Lightning se tvářil na první pohled velice použitelný, ovšem zde jsem narazil, aktuální verze icedove v Debianu je 2.0.0.22 a toto rozšíření vyžaduje thunderbird minimálně 3+. Starší verze bohužel sklamaly svou funkcionalitou a tak hledání pokračovalo. Po dalším hledání se jako řešení jevil OBM ovšem ten "letěl" ze systému stejně tak rychle jak se na něj dostal, absence českého překladu a mizerná úrověň toho anglického tento jinak zajímavě vyhlížející systém diskvalifikovala.
Ovšem směr mého ubírání byl tímto určen, již jsem nehledal jen kalendář, ale rovnou ERP, CRM, BlaBlaRM...říkají Vám tyto zkratky něco?
Po zhodnocení těchto systémů jsem se rozhodl vyzkoušet OpenERP a začal další boj, po ukrutném boji plném překladů, pokusů, omylů, chvilkama naděje, radosti a hodinama vzteku vše již běželo.
Tak nyní již k věci, ERP neboli Enterprise resource planning je informační systém, který integruje a automatizuje velké množství procesů souvisejících s produkčními činnostmi podniku. Typicky se jedná o výrobu, logistiku, distribuci, správu majetku, prodej, fakturaci, a účetnictví.
Samotný OpenERP je tvořen ze dvou částí, serverové a klientské, stejně tak se dá k němu i přistupovat a to buď přez klientskou aplikaci nebo přez webové rozhraní. Samotná instalace se Vám za podmínky, že máte stejné nadání věci komplikovat, po přečtení desítek zápisů v bugzillách po celém světě, bude zdát snadná a rychlá.
Když máte již vše hotové, z klientské aplikace vytvoříte databázi, připojíte se na servr, projdete rychlou konfigurací databáze. Zde je již uživatelské prostředí přátelštější, ale spíše pro kancelářské "hlodavce".
Bohužel český překlad této aplikace je s prominutím mizerný, tak snad ve volných chvílích budu mít přiležitost to změnit. Na závěr jen mohu říct, že ten pěkný viceuživatelský kalendář za tu námahu stál.
Tiskni
Sdílej:
Ano, je to +/- stejné rozhraní jako webové, zatím jsem to moc nestudoval ovšem soudím, že klientská aplikace tahá všechna data ze servru a ty následně jen zobrazuje.
Pokud máš zájem, hodlám na nějaké doméně nahodit wiki, tento systém trochu "rozpitvat" a tam psát své poznatky, dále chci také trochu pohnout s překladem, takže každá ruka dobrá.
Já bych tedy zájem měl.Pokud máš zájem, hodlám na nějaké doméně nahodit wiki, tento systém trochu "rozpitvat" a tam psát své poznatky, dále chci také trochu pohnout s překladem, takže každá ruka dobrá.
Ja jsem mozna trosku natvrdlej ... malinko ....ale chapu to dobre ze jsi kvuli hledani vhodneho kalendare naimplementoval ERP system? zajimave reseni :) proti gustu zadny ......
Mno jde o to, že při hledání kalednáře jsem narazil na ERP systémy, o kterých jsem před tím měl jen tušení že něco takového snad existuje
Ale jinými slovy, ANO