Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Aneb od kalendáře k ERP
Trochu nečekaně skončilo mé hledání kalendáře s možností sdílet úkoly, vše začalo již včera, kdy jsem po dni usilovné práce a bojování zprovoznil webmail. Když bylo vše hotovo, nenechal jsem bez povšimnutí kalendář s možností plánovat si úkoly, ovšem já osobně webmail nepoužívám, a tak jsem hledal možnost rozšíření pro icedove, našel jsem. Lightning se tvářil na první pohled velice použitelný, ovšem zde jsem narazil, aktuální verze icedove v Debianu je 2.0.0.22 a toto rozšíření vyžaduje thunderbird minimálně 3+. Starší verze bohužel sklamaly svou funkcionalitou a tak hledání pokračovalo. Po dalším hledání se jako řešení jevil OBM ovšem ten "letěl" ze systému stejně tak rychle jak se na něj dostal, absence českého překladu a mizerná úrověň toho anglického tento jinak zajímavě vyhlížející systém diskvalifikovala.
Ovšem směr mého ubírání byl tímto určen, již jsem nehledal jen kalendář, ale rovnou ERP, CRM, BlaBlaRM...říkají Vám tyto zkratky něco?
Po zhodnocení těchto systémů jsem se rozhodl vyzkoušet OpenERP a začal další boj, po ukrutném boji plném překladů, pokusů, omylů, chvilkama naděje, radosti a hodinama vzteku vše již běželo.
Tak nyní již k věci, ERP neboli Enterprise resource planning je informační systém, který integruje a automatizuje velké množství procesů souvisejících s produkčními činnostmi podniku. Typicky se jedná o výrobu, logistiku, distribuci, správu majetku, prodej, fakturaci, a účetnictví.
Samotný OpenERP je tvořen ze dvou částí, serverové a klientské, stejně tak se dá k němu i přistupovat a to buď přez klientskou aplikaci nebo přez webové rozhraní. Samotná instalace se Vám za podmínky, že máte stejné nadání věci komplikovat, po přečtení desítek zápisů v bugzillách po celém světě, bude zdát snadná a rychlá.
Když máte již vše hotové, z klientské aplikace vytvoříte databázi, připojíte se na servr, projdete rychlou konfigurací databáze. Zde je již uživatelské prostředí přátelštější, ale spíše pro kancelářské "hlodavce".
Bohužel český překlad této aplikace je s prominutím mizerný, tak snad ve volných chvílích budu mít přiležitost to změnit. Na závěr jen mohu říct, že ten pěkný viceuživatelský kalendář za tu námahu stál.
Tiskni
Sdílej:
Ano, je to +/- stejné rozhraní jako webové, zatím jsem to moc nestudoval ovšem soudím, že klientská aplikace tahá všechna data ze servru a ty následně jen zobrazuje.
Pokud máš zájem, hodlám na nějaké doméně nahodit wiki, tento systém trochu "rozpitvat" a tam psát své poznatky, dále chci také trochu pohnout s překladem, takže každá ruka dobrá.
Já bych tedy zájem měl.Pokud máš zájem, hodlám na nějaké doméně nahodit wiki, tento systém trochu "rozpitvat" a tam psát své poznatky, dále chci také trochu pohnout s překladem, takže každá ruka dobrá.
Ja jsem mozna trosku natvrdlej ... malinko ....ale chapu to dobre ze jsi kvuli hledani vhodneho kalendare naimplementoval ERP system? zajimave reseni :) proti gustu zadny ......
Mno jde o to, že při hledání kalednáře jsem narazil na ERP systémy, o kterých jsem před tím měl jen tušení že něco takového snad existuje
Ale jinými slovy, ANO