Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Aneb od kalendáře k ERP
Trochu nečekaně skončilo mé hledání kalendáře s možností sdílet úkoly, vše začalo již včera, kdy jsem po dni usilovné práce a bojování zprovoznil webmail. Když bylo vše hotovo, nenechal jsem bez povšimnutí kalendář s možností plánovat si úkoly, ovšem já osobně webmail nepoužívám, a tak jsem hledal možnost rozšíření pro icedove, našel jsem. Lightning se tvářil na první pohled velice použitelný, ovšem zde jsem narazil, aktuální verze icedove v Debianu je 2.0.0.22 a toto rozšíření vyžaduje thunderbird minimálně 3+. Starší verze bohužel sklamaly svou funkcionalitou a tak hledání pokračovalo. Po dalším hledání se jako řešení jevil OBM ovšem ten "letěl" ze systému stejně tak rychle jak se na něj dostal, absence českého překladu a mizerná úrověň toho anglického tento jinak zajímavě vyhlížející systém diskvalifikovala.
Ovšem směr mého ubírání byl tímto určen, již jsem nehledal jen kalendář, ale rovnou ERP, CRM, BlaBlaRM...říkají Vám tyto zkratky něco?
Po zhodnocení těchto systémů jsem se rozhodl vyzkoušet OpenERP a začal další boj, po ukrutném boji plném překladů, pokusů, omylů, chvilkama naděje, radosti a hodinama vzteku vše již běželo.
Tak nyní již k věci, ERP neboli Enterprise resource planning je informační systém, který integruje a automatizuje velké množství procesů souvisejících s produkčními činnostmi podniku. Typicky se jedná o výrobu, logistiku, distribuci, správu majetku, prodej, fakturaci, a účetnictví.
Samotný OpenERP je tvořen ze dvou částí, serverové a klientské, stejně tak se dá k němu i přistupovat a to buď přez klientskou aplikaci nebo přez webové rozhraní. Samotná instalace se Vám za podmínky, že máte stejné nadání věci komplikovat, po přečtení desítek zápisů v bugzillách po celém světě, bude zdát snadná a rychlá.
Když máte již vše hotové, z klientské aplikace vytvoříte databázi, připojíte se na servr, projdete rychlou konfigurací databáze. Zde je již uživatelské prostředí přátelštější, ale spíše pro kancelářské "hlodavce".
Bohužel český překlad této aplikace je s prominutím mizerný, tak snad ve volných chvílích budu mít přiležitost to změnit. Na závěr jen mohu říct, že ten pěkný viceuživatelský kalendář za tu námahu stál.
Tiskni
Sdílej:
Ano, je to +/- stejné rozhraní jako webové, zatím jsem to moc nestudoval ovšem soudím, že klientská aplikace tahá všechna data ze servru a ty následně jen zobrazuje.
Pokud máš zájem, hodlám na nějaké doméně nahodit wiki, tento systém trochu "rozpitvat" a tam psát své poznatky, dále chci také trochu pohnout s překladem, takže každá ruka dobrá.
Já bych tedy zájem měl.Pokud máš zájem, hodlám na nějaké doméně nahodit wiki, tento systém trochu "rozpitvat" a tam psát své poznatky, dále chci také trochu pohnout s překladem, takže každá ruka dobrá.
Ja jsem mozna trosku natvrdlej ... malinko ....ale chapu to dobre ze jsi kvuli hledani vhodneho kalendare naimplementoval ERP system? zajimave reseni :) proti gustu zadny ......
Mno jde o to, že při hledání kalednáře jsem narazil na ERP systémy, o kterých jsem před tím měl jen tušení že něco takového snad existuje
Ale jinými slovy, ANO