Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Vítám Vás všechny, kdo jste se sem dostali. Jak z nadpisu vyplývá tak se mi naskytla možnost účastnit se této akce. Tak jsem přemýšlel, jestli do toho vůbec jít a neustále narážím na 3 závažné problémy, se kterými nemůžu pohnout.
A to 1) Účastnit se či nikoliv? Tohle je částečně vyřešeno, chtěl bych, ale 2) chybí mi nějaké nosné téma. Přeci jenom je limit minimálně 15 stran, což člověk v pohodě obsáhne, ale musí mít o čem povídat. A tady to pořádně vázne. Téma si sice můžu vybrat jakékoliv, ale mě nic nenapadá a chtěl bych si vybrat něco, co bude lidi zajímat a ne jako minule úvod k OOP, kdy na obhajobu přišlo pár lidi, kteří o tom navíc neveděli ani totem. A konečně za 3) potřebuju nějakého konzultanta, který na mě napíše posudek a povede mě prací, tzn. musí o tématu pokud možno hooodně vědět.
Celá práce pak spočívá v tom, že dané téma rozpracuji za občasných konzultací s vedoucím a během práce vlastně problematiku zkoumám, a v práci popíšu výsledek, vlastní zkušenosti, přínos apod. Následuje posudek od vedoucího a oponenta a veřejná obhajoba (ta je pro mě nejlepší). Kdyby někdo chtěl ještě bližší informace, může je najít na: GVP localu. Info je sice z loňského roku, ale pravidla jsou stejná.
Uff, mám to za sebou, no asi z toho nic nemáte (za to se omlouvám), ale chtěl bych vás požádat o radu ohledně tématu popř ohledně ostatních dilemat. Děkuji. Přeji hezký den.
PS: nekamenujte mě, pokud to sem nepatří, polepším se.
Tiskni
Sdílej:
Abych to uvedl na pravou míru, téma samozřejmě bude "počítačové" respektive z oboru IT. Zatím mě napadlo něco ve smyslu Vliv bezdrátových technologií na zdraví nebo Alternativní operační systémy... Jde o to, že šíře mých zájmů je obrovská (narozdíl od znalostí) a právě proto pro mě tato soutěž hlavněznamená prohloubení znalostí. Proto se ptám na téma. Jinak díky za reakci. Vážím si toho.
výběr správného tématu je také podstatná část nějaké vědecké práce... dalo by se říct skoro půlka práce ;)s tím souhlasím (ale ta půlka je moc
Nesledoval jsem zadání, ale na tato téma vyplodíte dle maximálně nějaký esej, čili usuzuji, že o něco takového má asi jít, a ne o nějaké skutečné řešení problému či zodpovězení otázky. Tak přece napište jako začátečník v Linuxu o Linuxu jako OS pro začátečníka ;)AZatím mě napadlo něco ve smyslu Vliv bezdrátových technologií na zdraví nebo Alternativní operační systémy...
To byste se divil, leckdy je to dokonce víc než půlka, dokonce ta důležitější Započítejte si do volby tématu také vypracování zadání, tj. definici problému a nástin metody řešení. To je vlastně ta tvůrčí práce. Ten zbytek už je víceméně řemeslná rutina, na které sice také záleží, ale která právě sama o sobě nestačí.výběr správného tématu je také podstatná část nějaké vědecké práce... dalo by se říct skoro půlka práce ;)s tím souhlasím (ale ta půlka je moc)
Jaký software odpovídajícího rozsahu ti chybí?
... zpusobuji agresivni ortodoxni puristi a open source fundamentalisti a fanatici ...hehe. to je spis na politicky seminar... ;)