Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
to teda jsou slinty...
No jo, Silent Mr. Programátor. On už je i tu, jdu ho dát do blokace...
"...jsem měl jít navštívitrektora..." nechceš nám snad tvrdit, že jsi vysokoškolák?
Podle správně užitého bo tipuju, že je ze severní moravy. A tady se opravdu říká výška, vejšku tu moc nezaslechneš (a zní mi to stejně divně, jako tobě výška, řekněme pražsky... :-P).
Nicméně k blogu... WTF?!
Mozna v Cechach. Na Morave a Slezsku vyska.
Jednotlivosti ti samozrejme vyvracet nebudu.
Nicmene vejska se u nas skutecne nepouziva, stejne jako ostatni "ej" veci (mejdlo apod).
Ne, "mejdlo" ani "mydlo" se proste u nas nepouziva pro oznaceni "party".
(presto se mi zda, ze jsem to nekdy slysel [i ve variante "mydlo"])
))) Pozvou hodne myvalu. To je uplna zalezitost pro Bluebeara.
Mejdlo bylo vytvoreno z mejdanu, ne naopak.
Proto "mejdan" se tu pouziva (i kdyz docela malo), ale mejdlo ne.
viz http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/etymologie-slova-mejdan
Tak - a ted "stary" cyp potrebuje "apt-get-upgrade slovnik", nuze junaci, predem dekuji.
U nás úplně nejjižněji jsou zase spářky/zpářky. Jestli "s" nebo "z" se mě neptejte, protože nemám ponětí.
Ciste teoreticky je mozne, ze jinde se pouziva i jiny slovnik nez ten prazsky.
v Brně je hospoda mýdlo. A občas tam bývá pořádný "mejdlo" (tohle slovo bych naživo nevypustil z úst. to je hnus velebnosti. prznění jazyka. mě z toho vomejou :)
(mejdlo apod).Kalba!!!
http://www.youtube.com/watch?v=t5bQIgwx5DU
. Koukám, že se tady v poslední době roztrhl pytel s mikroblogama a blbostma. Ty by si zasloužil seřezat prdel řemenem a ne žádnou diskotéku a chlast. A na ten poplatek k doktoru by sis musel vydělat :)
A komu to cpeš? Hlavně že nabízíš programování za poplatek. Musíš napřed myslet a až pak jednat, ne naopak. Pak se ti ostatní posmívají.
To doufám... ušetříš tím čas těch, co tě ještě neblokují...
Mezitim se inspiruj ostatnima uspesnejsima blogama tady (ty od wire64 radsi vynech, ty moc popularni nejsou). Zkus napsat treba neco o kockach (jestli tomu teda rozumis) nebo treba o tom jak si poprvne instaloval Ubuntu (tim se obvykle zacina).
Zkus napsat treba neco o kockach
A dva kocici blogy sou lepsi nez jeden. Teda za predpokladu ze by s kvantitou nesla dolu kvalita.
Nechci skončit jako ta blogerka co si tam založila ten samej blog osmkrát, než jí došlo že tu válku nevyhraje...
Ale ted z jinyho soudku, tohle by se ti mohlo libit. Obsahuje to kocky a je to dostatecne sileny.
...sakra, musim udělat nějaký další videa, u každý kočky v profilu na stránce mam položku, ale prázdnou....
PS: Co vůbec říkáš novýmu kocourovy? ...no vim, tygr to nevi...
do "oazy"hoď sem linka na tu ženskou...
Jo jeste jedna vec, co me zajima uz dlouho, co znamena FeLV a FIV? Sice google by to asi znal, ale vis jak, kdyz to muzu dostat primo u zdroje tak proc se namahat a hledat si to sam ... 
To sem nevedel ze i kocky muzou trpet na takovy choroby.Hele, člověk, kočka, prase, kůň, hroch - jsou to všechno savci, bakterie, virusy a genetický choroby si nevybíraj - vem si třeba takovej firefox, chodí na každym distru i když je každý jiný...
Je mozny ze te este nemam v rosteru svyho jabber klienta? Urcite by to bylo na pokec lepsi nez zaplevelit diskuzi pod cizim blogem o necem uplne jinym (nez kocky vsech druhu a velikosti a amaterskym webdesignem) stovkou prispevku behem ctyr hodin ...
Jinak zpatky k tvejm kockam, zatim je u me favoritka Alhea (k sezrani) a Dona je hned za ni. Ty kocouri mi tolik do oka nepadli, ale mozna az vyrostou tak budou jeste o chlup hezci ...
...kozziho zápisky byly hustý, výborně jsem se bavil.
To on šel s motorovkou na strom kvůli wifině?
ukon stacila sekera, ze?To záleží na mnoha okolnostech. Na tloušťce a tvrdosti kmene a hlavně na dřevorubeckých schopnostech jedince. V daný okamžik nesmí být ožralý ani pod vlivem jiných omamných látek.
. Jsem nesmlouvavý verbální diktátor abclinuxu, ale teď už du spát :)
Si kuř. V Kremlu je teď o 2 hodiny víc a já už jsem nějak ochrápanej. Půlnoc už byla dávno a já ještě zkontroluju jaderný kufřík a pak hajdy na kutě. Ale teď už vážně brou noc chlapi
Denicek ozraleho studenta stredni skoly, ktery navstevuje rektora, ale ten na nej nema cas.Takhle to vypadá, jako obsah nějakého filmu... :)
Jen by to chtelo ruzovy pozadi a animovany gify, tunu animovanejch gifu ...

Co znamená to "hh" ?
Tiskni
Sdílej: