Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Tiskni
Sdílej:
To co jsi psal o psaní do velkých novin je nesmysl, ty mají pod palcem úplně jiné strany, pro které páni redaktoři píší na objednávku a tvoří vhodné kauzy ve vhodný čas.Trošku mimo a přesto imho k věci: Možná vám novináři nevěnují patřičný prostor, ale musíte si taky umět udělat vlastní prezentaci. A upřimě -- hlásat v ČR něco o "Pirátské Internacionále" může jenom blbec nebo negramot. viz zde Nehledě například na banner k A.C.T.A., který -- zřejmě vtipně -- kopíruje bolševickou propagandu z 50.let. Nevím jak váš volič, ale já se moc nesměju. Používat prostředky bolševiků ve straně, která se chce profilovat jako ochránce osobních svobod a soukromí, chce kus talentu.
Poznámka úvodem: Pirátská internacionála NENÍ můj termín -- klikni si prosím na ten odkaz. Tenhle termín používá oficiální web (nikoliv fórum) ČPS.
Tak jo, politické strany navazují mezinárodní spolupráci -- to je úplně normální, ale snad ani komunisté nejsou tak hloupí, aby to dnes pojmenovali "internacionála".
Internacionála totiž není jenom obyčejné slovo pro mezinárodní spolupráci, že... Co si čech představí pod slovem internacionála dobře reprezentuje stránka na wikipedii: Internacionála (politika)
Dolar jako symbol zla, imperialismu, etc. Kde jsem to už viděl? No, myslím, že to nebylo v ilustracích k 1984.
A něco na čtení o internacionáleU tebe mam pocit, ze nevis koho volitJá mám hlavně pocit, že volit nemá cenu. Proto půjdu, hodím to tam SSO, abych si mohl odfajfkovat splnění občanské povinnosti. Nedělám si nejmenší iluze, že by se dostali do Parlamentu (tipuju, že nedosáhnou ani na státní příspěvek), ale aspoň - podle názoru některých - budu mít právo nadávat na politiku. Možná to vypadá jako hodně pesimistický postoj - a taky je. Parlament si opět rozdělí gauneři z ČSSD, komunisti, slibotechny a zloději z ODS a "čerstvý nový vítr" TOP09. Podle výsledku voleb nebude dobře nebo špatně - bude špatně nebo hůř. Zkrátka si opravdu narozdíl od některých, kteří věčně doufají, nedělám iluze, že by volby mohly něco zlepšit.
Cili, celkovy problem neni v tom, ze lidi voli blbce, ale v tom, ze lidi z velke casti nevoli vubec. A pritom kdyby volili, tak se jejich vaha musi nutne projevit.Otázka je, kolik z nich by taky volilo ty blbce, co tam už jsou.
Nesedí mi to, že říkáš, že Slováci, ty horké hlavy, si řeknou "my s tim nic neuděláme" ... se nějak snadno vzdáváte