Organizátoři konference LinuxDays ukončili veřejné přihlašování přednášek. Teď je na vás, abyste vybrali nejlepší témata, která na letošní konferenci zaznějí. Hlasovat můžete do neděle 7. září. Poté podle výsledků hlasování organizátoři sestaví program pro letošní ročník. Konference proběhne 4. a 5. října v Praze.
Byla vydána verze 11.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. Vypíchnout lze, že v Plasmě byl implementován 22letý požadavek. Historie schránky nově umožňuje ohvězdičkovat vybrané položky a mít k ním trvalý a snadný přístup.
Wayfire, kompozitní správce oken běžící nad Waylandem a využívající wlroots, byl vydán ve verzi 0.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Videoukázky na YouTube.
Před necelými čtyřmi měsíci byl Steven Deobald jmenován novým výkonným ředitelem GNOME Foundation. Včera skončil, protože "nebyl pro tuto roli v tento čas ten pravý".
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 156 (pdf).
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.8.1. Přehled novinek v Changelogu.
Včera večer měl na YouTube premiéru dokumentární film Python: The Documentary | An origin story.
Společnost comma.ai po třech letech od vydání verze 0.9 vydala novou verzi 0.10 open source pokročilého asistenčního systému pro řidiče openpilot (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Ubuntu nově pro testování nových verzí vydává měsíční snapshoty. Dnes vyšel 4. snapshot Ubuntu 25.10 (Questing Quokka).
ajaj. moje omluva. nejsem na HTML staven. robert mi to jiz opravil. diky
...ten primitiv ti to dává najevo formou hodnou jeho inteligence.Prosim? To si ze mně děláš prdel? Měl jsem já někdy něco proti tobě?
Prosim? To si ze mně děláš prdel?Připadá ti "vole" jako přátelské oslovení? I když uznávám, že mě ten tvůj lakonický a věcný komentář rozesmál.
čau vole! break vole! jak se máš vole? rád tě vidim vole! co to kouříš vole?Připadá mi to jako úplně běžný, šéfa bych tak samozřejmě asi neoslovil...
Na té fotce vypadá jak komunistický funkcionář v nejlepších letech...
Soudruhu, soudruhu... Že ty ses nám nadýchal nějakého nezdravého větru dujícího ze zahnívajícího východu? Naši světlou kapitalistickou budoucnost si žádnými podvratnými živly z blicích i jiných listů rozvracet nenecháme!!!
Nenadýchal, já se snažím číst co nejvíce zdrojů, takže čtu i hlásnou troubu Modrého Komsomolu idnes, čili Modré Právo, abych byl jako pan Smolík, který už všude byl a všechno ví. Zatím ale všechno nevím a nedaří se mi to .
To tě obdivuji, já mám už jen při pohledu na titulní strany MfD, LN a podobných tiskovin vydrážděný dávící reflex na maximum.
abych byl jako pan Smolík, který už všude byl a všechno ví.
No, Modré Právo nečtu, jen výjimačně (odebírá moje máma ) spíš čtutohle, bývají tam objektivní názory, fakt je, že díky tomu, že jsem byl v mládí trochu dobrodruh, tak jsem toho viděl hodně. Ale bohužel už stárnu a zpohodlněl jsem
Ta fotka v novinach je ze sjezdu UV KSC ?........
Ballmer je tak trochu komik v letech. Ovsem ke svemu postaveni by mel vedet co rika a vystupovat seriozne.
Pravda IBM s jejich cenovou politikou povazuji za nadsence i ja sam - predrazeny hw a pod.... Jejich produkty si kvuli cene do serveru nekupuje ani nejbohatsi internetova spolecnost Google. Stejne tak hw Sun.
RedHat - Vyvoj a podpora OSS - jejich cenovou politiku nedovedu posoudit ... tak nevim.
Já bych řekl spíš, že je ukáže, když nezaplatíš.
Tiskni
Sdílej: