abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1966 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    =^..^= AmigaPower® avatar 23.9.2009 15:52 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence
    <break> vole !!!
    23.9.2009 15:59 Filip Korbel | skóre: 19 | blog: Orwell
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence
    ?
    David Ježek avatar 23.9.2009 16:06 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence
    nemáš tam break, takže ve výpisu blogů je to celé. no a ten primitiv ti to dává najevo formou hodnou jeho inteligence.
    23.9.2009 18:16 Filip Korbel | skóre: 19 | blog: Orwell
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence

    ajaj. moje omluva. nejsem na HTML staven. robert mi to jiz opravil. diky

    =^..^= AmigaPower® avatar 23.9.2009 18:35 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence
    ...ten primitiv ti to dává najevo formou hodnou jeho inteligence.
    Prosim? To si ze mně děláš prdel? Měl jsem já někdy něco proti tobě?
    David Ježek avatar 23.9.2009 18:53 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence
    za tenhle výlev se omlouvám.
    =^..^= AmigaPower® avatar 23.9.2009 19:04 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence
    O.K., ale fakt jsi mně tim překvapil, přiznávám že chybí mi tam smajlík, takže to šlo brát všelijak...
    23.9.2009 20:29 moira | skóre: 30 | blog: nesmysly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence
    A mam pocit, ze neco prebyva ;)
    Překladač ti nikdy neřekne: "budeme kamarádi"
    Heron avatar 23.9.2009 19:31 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence
    Slovo primitiv má od jisté doby (Vyhoďte toho primitiva) trochu jiný nádech. Označují se tím antikomunisti, to by tě mělo těšit :-D
    23.9.2009 23:05 ehhe
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence

    Bývalý komunista nyní si hrající na tvrdého antikoministu. To by mě uráželo být s ním házen do stejné škatulky.

    24.9.2009 19:00 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence
    Prosim? To si ze mně děláš prdel?
    Připadá ti "vole" jako přátelské oslovení?

    I když uznávám, že mě ten tvůj lakonický a věcný komentář rozesmál.
    =^..^= AmigaPower® avatar 25.9.2009 09:13 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence
    čau vole! break vole! jak se máš vole? rád tě vidim vole! co to kouříš vole?
    Připadá mi to jako úplně běžný, šéfa bych tak samozřejmě asi neoslovil...
    Darth Phantom avatar 25.9.2009 20:42 Darth Phantom | skóre: 18 | blog: Kelvin_Fitnick | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence
    Oslovení "vole" je přátelské, řekl bych. Tedy mezi známými a přáteli, ale mezi lidmi co se neznají asi moc ne :-)
    Tahle patička nemá hlavu ani patu
    23.9.2009 16:07 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence
    Že máš před obrázek strčit tag break, aby obrázek nebyl ve výpisu.
    23.9.2009 17:10 xyz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence

    Na té fotce vypadá jak komunistický funkcionář v nejlepších letech...

    Darth Phantom avatar 23.9.2009 17:34 Darth Phantom | skóre: 18 | blog: Kelvin_Fitnick | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence
    Nojo, to vypadá. Možná by to chtělo taky číst něco jiného než Modré Právo a nenosit ho rok v tašce :-)
    Tahle patička nemá hlavu ani patu
    23.9.2009 17:57 xyz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence

    Soudruhu, soudruhu... Že ty ses nám nadýchal nějakého nezdravého větru dujícího ze zahnívajícího východu? Naši světlou kapitalistickou budoucnost si žádnými podvratnými živly z blicích i jiných listů rozvracet nenecháme!!! ;-) :-D

    Darth Phantom avatar 23.9.2009 18:17 Darth Phantom | skóre: 18 | blog: Kelvin_Fitnick | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence

    Nenadýchal, já se snažím číst co nejvíce zdrojů, takže čtu i hlásnou troubu Modrého Komsomolu idnes, čili Modré Právo, abych byl jako pan Smolík, který už všude byl a všechno ví. Zatím ale všechno nevím a nedaří se mi to :-(.

    To jsem ale odbočil od tématu, zde se má lamentovat na opičího muže Balmera, tak se omlouvám.
    Tahle patička nemá hlavu ani patu
    23.9.2009 18:25 xyz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence

    To tě obdivuji, já mám už jen při pohledu na titulní strany MfD, LN a podobných tiskovin vydrážděný dávící reflex na maximum.

    23.9.2009 23:06 ehhe
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence

    +1

    Dalibor Smolík avatar 23.9.2009 22:08 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence

    abych byl jako pan Smolík, který už všude byl a všechno ví.
    No, Modré Právo nečtu, jen výjimačně (odebírá moje máma :-)) spíš čtutohle, bývají tam objektivní názory, fakt je, že díky tomu, že jsem byl v mládí trochu dobrodruh, tak jsem toho viděl hodně. Ale bohužel už stárnu a zpohodlněl jsem :-)

    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    rADOn avatar 23.9.2009 18:12 rADOn | skóre: 44 | blog: bloK | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence
    Nahodou me pri pohledu na tu fotku napadlo presne totez. Modre ani zadne jine pravo nectu. Jenom /.
    "2^24 comments ought to be enough for anyone" -- CmdrTaco
    otasomil avatar 23.9.2009 19:54 otasomil | skóre: 39 | blog: puppylinux
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence

    Ta fotka v novinach je ze sjezdu UV KSC ?........

    Ballmer je tak trochu komik v letech. Ovsem ke svemu postaveni by mel vedet co rika a vystupovat seriozne.

    Pravda IBM s jejich cenovou politikou povazuji za nadsence i ja sam - predrazeny hw a pod.... Jejich produkty si kvuli cene do serveru nekupuje ani nejbohatsi internetova spolecnost Google. Stejne tak hw Sun.

    RedHat - Vyvoj a podpora OSS - jejich cenovou politiku nedovedu posoudit ... tak nevim.

    K čemu hudba, která nevede k extázi... Stop MDMA !!! I spam umí být roztomilý
    23.9.2009 20:47 neaktivni | skóre: 24 | blog: neaktivni
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence
    Ten pan na te fotce nema zuby?
    24.9.2009 07:51 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence
    Ma, ale ukaze je az kdyz zaplatis.
    24.9.2009 08:38 vice | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence

    :-)

    Není důležité co se stane, ale jak se to vysvětlí.
    Dalibor Smolík avatar 24.9.2009 09:28 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence

    Já bych řekl spíš, že je ukáže, když nezaplatíš.

    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    xkucf03 avatar 24.9.2009 16:37 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence

    :-D

    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    Darth Phantom avatar 24.9.2009 18:48 Darth Phantom | skóre: 18 | blog: Kelvin_Fitnick | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence
    A já bych řekl, že ten pán nemá zuby aby mohl Billovi lépe vyhu..t a protézu si nasazuje jenom na jídlo. Sice je to trapná a nejapná poznámka, ale nemohl jsem si to odpustit...:-)
    Tahle patička nemá hlavu ani patu
    David Ježek avatar 24.9.2009 21:57 David Ježek | skóre: 83 | blog: Mostly_IMDB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MF Dnes a Ballmer označují IBM, Red Hat a Sun za nadšence
    na tvůj věk je opravdu velmi trapná ;-).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.