V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
BTW: Quake 3: Arena jsem dohrál dokonce právě na linuxuV pohodě jsem testoval DOOM3 a to je trošku náročnější hra.
Ono také záleží na tom, co si kdo představuje pod pojmem poradit. Mnoho začátečníků má zásadní problém pochopit, že odpověď "přečti si dokumentaci" neznamená, že je odbyli, ale že je to skutečná rada - a většinou ta nejhodnotnější. Na druhou stranu, pokud dosud měli zkušenost jen s takovými skvosty jako Poradce při potížích s modemem*, dá se to pochopit.
* - Vřele doporučuji, kdyby mi to někdo vyprávěl, neuvěřím. Já trouba tam chtěl hledat informaci, co mám udělat, aby modem nečekal na vytáčecí tón, který je u nás jiný (prostě kam napsat to ATX3
:-) ).
Ty články nepíší Linuxáci dlouholetí uživatelé, ale krátce používající redaktoři a ti mají od nás zase málo informací. přiznejme si to. Kdo z nás je schopen napsat smysluplný článek tak, aby to pochopil začátečník a redakce to moc nezkrátila?co muze byt v tom pripade jednodussiho nez spoluautorstvi nekoho, kdo se vyzna perfektne v technice a nekoho, kdo se vyzna v psani clanku ;)
Tiskni
Sdílej: