Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Detaily o SE najdeš tady: http://semania.mobilmania.cz/
Kdybych se rozhodovala mezi Nokií a SE, jasně že zvítězí SE
Jop, teraz ma napadá, že ja sa mobilom k pošte nepripájam, ani nemám pripojenie na net, takže asi nebude veľmi čo synchronizovať.
A synchronizácia cez dodanú PC Suite by bola pre teba nepoužiteľná?
U OpenMoko a jinych alternativ (mozna az na to novy HTC, ale to ma zase Windows Mobile() bych mel strach z male komunity kolem (=> malo kvalitniho 3rd party SW).
Tak to je to poslední, čeho bych se bál. OpenMoko používá nově Qtopii, běží na něm aplikace pro X Windows,...
No, s iPhonem rozhodne jde vic, nez "jen volat", ale musis ho cracknout... Nelibi se mne to a dost mne tim Apple stve, ale i tak si iPhona urcite koupim.Přesně tak. Měl jsem tu čest jak s iPodem Touch, tak s iPhonem a oba dva jsou co se týče ovládání naprostá špička a ani po čase nadšení neopadne, ale…s novým softwarem to není nijak růžové a předělávat ten systém také není moc to pravé ořechové. Nejlépe by bylo kdyby běžel na Linux jádře a používal klasické GNU nástroje. Proto mám radši Nokii n810. Krom toho, že má podstatnou část funkcí iPhonu, běží na Linuxové distribuci Maemo (balíčky se dají normálně stahovat, roubovat z debianu nebo crossit v gentoo) má pro mě ještě jedno obří plus a tím je žádný GSM modul…nikdo mě nemůže pořád otravovat.
BTW:Kamarád má iPhone ani né týden a už má na něm křáplý displej.
Tiskni
Sdílej: