NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Tak je to tady. Čas vybrat si nový telefon. Přístroj, který se mnou bude naprosto pořád, naprosto všude(skoro) a musí přežít naprosto všechno.
Můj starý telefon Sony Sony Ericsson K700i pžežil vše co jsem mu udělal s pár šrámy, občas pěkně hlubokými. Včetně prasklého displeje (naštěstí tak, že akorát nevidím sílu signálu a první kontakt v seznamu). Mnoho lidí se vzhledem k jeho zevnějšku diví, že stále funguje.
Momentálně jsem opět splnil 2 roky u Vodafone. To sebou přináší možnost zlevněného telefonu. Trochu jsem prohlížel co mi tam nabízejí za nové přístroje a porovnával a porovnával. Vybral jsem si dva kandidáty. Momentálně ale nevím který. Dost by mě zajímaly zkušenosti. Jedná se o:
Nokia 6300
Sony Ericsson V640i
Telefon překvapivě bude k telefonování, ale rád bych ho také využil jako mp3 přehrávač a dost mi jde taky jestli je možnost synchronizace kalendáře s Thunderbirdem. To vše jak pod Windows XP tak pod OpenSuSE. Abych se přiznal tak nokie nemám v lásce, nějak mi nevyhovují. Chci si zajít do kammeného obchodu a oba si "osahat" ale možnost s obouma si pohrát jako funkční model je asi bez šance. A to, že v prodejně najdu někoho kdo má reálné zkušenosti alespoň s jedním telefonem je minimální.
Poraďte co vybrat a přidejte případné zkušenosti. Dost by mi to pomohlo.
Tiskni
Sdílej:
Detaily o SE najdeš tady: http://semania.mobilmania.cz/
Kdybych se rozhodovala mezi Nokií a SE, jasně že zvítězí SE
Jop, teraz ma napadá, že ja sa mobilom k pošte nepripájam, ani nemám pripojenie na net, takže asi nebude veľmi čo synchronizovať.
A synchronizácia cez dodanú PC Suite by bola pre teba nepoužiteľná?
U OpenMoko a jinych alternativ (mozna az na to novy HTC, ale to ma zase Windows Mobile() bych mel strach z male komunity kolem (=> malo kvalitniho 3rd party SW).
Tak to je to poslední, čeho bych se bál. OpenMoko používá nově Qtopii, běží na něm aplikace pro X Windows,...
No, s iPhonem rozhodne jde vic, nez "jen volat", ale musis ho cracknout... Nelibi se mne to a dost mne tim Apple stve, ale i tak si iPhona urcite koupim.Přesně tak. Měl jsem tu čest jak s iPodem Touch, tak s iPhonem a oba dva jsou co se týče ovládání naprostá špička a ani po čase nadšení neopadne, ale…s novým softwarem to není nijak růžové a předělávat ten systém také není moc to pravé ořechové. Nejlépe by bylo kdyby běžel na Linux jádře a používal klasické GNU nástroje. Proto mám radši Nokii n810. Krom toho, že má podstatnou část funkcí iPhonu, běží na Linuxové distribuci Maemo (balíčky se dají normálně stahovat, roubovat z debianu nebo crossit v gentoo) má pro mě ještě jedno obří plus a tím je žádný GSM modul…nikdo mě nemůže pořád otravovat.
BTW:Kamarád má iPhone ani né týden a už má na něm křáplý displej.