Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Dnes byl den dětí, takže včera proběhla u nás na dědině společná akce Místního úřadu, Základní školy a Sboru dobrovolných hasičů.
Včera jsme ve škole dostali zajímavou úlohu. Spočítat moment setrvačnosti figurky od člověče, nezlobe se.
Tak je to tady. Čas vybrat si nový telefon. Přístroj, který se mnou bude naprosto pořád, naprosto všude(skoro) a musí přežít naprosto všechno.
Tak jsem se zase odhodlal napsat něco do blogu, tak trochu letem světem dneska
V práci jsme se rozhodli vyzkoušet Ticket system. Požadavky: jednoduchost, přehlednost. Nemáte někdo s něčím podobným zkušenosti co by jste mohli doporučit?
Původně jsem chtěl dát dotaz do poradny ale asi by byl vymazán. Podotýkám se s problémem, že windows používám pro práci, a Linux pro vše ostatní. Jak ale mít poštu v obou systémech?
Dneska jsem si po dlouhé době stáhnul Google Earth, a napadla mě myšlenka, kam až vidí lidé, kteří ovládají družice.
Přibližně v lednu jsem začal dělat nový web tábora, na který jezdím již pěknou řádku let. Jelikož mezi vedoucíma jsme dva lidé pohybující se v IT oboru, konkrétně přímo tvorby webu, rozhodli jsme se nasadit RS Joomla. Nyní přidám pár postřehů s tímto redakčním systémem.
Potřeboval bych od někoho chytrého a ochotného poradit. Jelikož se mi blíží zkouška z obvodů, začal jsem si počítat příklady. Ale ono to nějak nejde
Dneska v práci na mě windows vyhodili opravdu perfektní zprávu, nejdříve jsem koukal jak vyoraná myš, poté jsem se začal smát a nakonec zmáčkl printscreen abych se o to s vámi podělil.
Zdravím, dneska to tak bude mimo mísu, především pár otázek které se nehodí do diskuze a pak se zmíním i o tom jak jsem na tom s přechodem na Linux. Dlouho jsem o tom neinformoval i když jsem to slíbil...
Když jsem si před pár týdny řikal že jsem spokojený, bylo to ve chvíli kdy
Když má někdo delší potíže s počítačem, je to špatné. Ale když jsem si dneska prohlížel stránky prodejců pc, doslova jsem se ztratil