Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Dnes byl den dětí, takže včera proběhla u nás na dědině společná akce Místního úřadu, Základní školy a Sboru dobrovolných hasičů.
Včera jsme ve škole dostali zajímavou úlohu. Spočítat moment setrvačnosti figurky od člověče, nezlobe se.
Tak je to tady. Čas vybrat si nový telefon. Přístroj, který se mnou bude naprosto pořád, naprosto všude(skoro) a musí přežít naprosto všechno.
Tak jsem se zase odhodlal napsat něco do blogu, tak trochu letem světem dneska
V práci jsme se rozhodli vyzkoušet Ticket system. Požadavky: jednoduchost, přehlednost. Nemáte někdo s něčím podobným zkušenosti co by jste mohli doporučit?
Původně jsem chtěl dát dotaz do poradny ale asi by byl vymazán. Podotýkám se s problémem, že windows používám pro práci, a Linux pro vše ostatní. Jak ale mít poštu v obou systémech?
Dneska jsem si po dlouhé době stáhnul Google Earth, a napadla mě myšlenka, kam až vidí lidé, kteří ovládají družice.
Přibližně v lednu jsem začal dělat nový web tábora, na který jezdím již pěknou řádku let. Jelikož mezi vedoucíma jsme dva lidé pohybující se v IT oboru, konkrétně přímo tvorby webu, rozhodli jsme se nasadit RS Joomla. Nyní přidám pár postřehů s tímto redakčním systémem.
Potřeboval bych od někoho chytrého a ochotného poradit. Jelikož se mi blíží zkouška z obvodů, začal jsem si počítat příklady. Ale ono to nějak nejde
Dneska v práci na mě windows vyhodili opravdu perfektní zprávu, nejdříve jsem koukal jak vyoraná myš, poté jsem se začal smát a nakonec zmáčkl printscreen abych se o to s vámi podělil.
Zdravím, dneska to tak bude mimo mísu, především pár otázek které se nehodí do diskuze a pak se zmíním i o tom jak jsem na tom s přechodem na Linux. Dlouho jsem o tom neinformoval i když jsem to slíbil...
Když jsem si před pár týdny řikal že jsem spokojený, bylo to ve chvíli kdy
Když má někdo delší potíže s počítačem, je to špatné. Ale když jsem si dneska prohlížel stránky prodejců pc, doslova jsem se ztratil