abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1967 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    15.1.2007 19:51 anonym
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    http://mareen.profitux.cz/Skola/skola.php
    15.1.2007 20:44 ParadoX | skóre: 20 | blog: Paradox
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    žjova dík, snad to vyluštím. Ale je to přesně co jsem potřeboval. Bude vadit když to rozšířím dále mezi stejně zoufalé kamarády?
    Don´t worry, be happy.
    15.1.2007 21:05 anonym
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    to neni moje, takze klidne :-)
    Ku8aZ avatar 15.1.2007 22:00 Ku8aZ | skóre: 17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Tak takhle funguje GPL? :-D
    Čeho se vlastně člověk bojí, když se bojí tmy...? jabber: ku8az AT jabbim.cz
    18.5.2008 11:21 Mareen
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Kdyby to snad nekdo v budoucnu hledal, tak je to tady... http://www.mareen.cz/school.php
    15.1.2007 19:54 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?

    Hwæt!? *Kyosuke zvedá oči od korektury anglosaského slovníku a mžourá na povědomé obrázky.*

    Hmm, tak tohle jsem počítal před mnoha lety. TO mi dopadla dobře až třetí pokus – a to stylem 4,4,1*. :-D Hele, čemu říkáš „příklad 5“? Já tam vidím jen nějaká zadání A až V.
    xxx avatar 15.1.2007 20:05 xxx | skóre: 42 | blog: Na Kafíčko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Je EO1. To jsem byl loni 17. od nich vyhozen. :)
    Please rise for the Futurama theme song.
    xxx avatar 15.1.2007 20:08 xxx | skóre: 42 | blog: Na Kafíčko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Jo a zapomel jsem na to hlavni. Ma nejake FTP, kam ti muzu nahrat nektere resen priklady.
    Please rise for the Futurama theme song.
    15.1.2007 20:14 ParadoX | skóre: 20 | blog: Paradox
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    ftp udaje pošlu na mail.
    Don´t worry, be happy.
    15.1.2007 20:07 Martin Tůma | skóre: 39 | blog: RTFM | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?

    Doporučuju pány Havlíčka nebo Zemánka. Povídá se, že těm obvodům celkem rozuměj... ;-)

    Každý má právo na můj názor!
    xxx avatar 15.1.2007 20:10 xxx | skóre: 42 | blog: Na Kafíčko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Hehe, obávám se, že pan Havlíček má teď trochu jiné starosti. A pan Zemánek se rád baví jen se studenty co tomu alespoň trochu rozumí :-)
    Please rise for the Futurama theme song.
    15.1.2007 20:16 ParadoX | skóre: 20 | blog: Paradox
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Já mám pana... sakra jak se jmenuje? Jo, toho, no, Pokorný, jo pana Pokornýho.
    Don´t worry, be happy.
    16.1.2007 10:08 Miloš Kozák | skóre: 18 | blog: jentak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Taky je celkem dobrý nápad napsat se na EO2B s panem Zemánkem :) tam to žene :) a pak se to znova dozvíš na SAS, ale to je pak dobrý znát :) člověk z toho pak neni tak v prdeli, jako ostatní, kteří to vidí poprvé :)
    Max avatar 15.1.2007 21:35 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Pana Havlíčka? Hehe, doporučuješ hlavně ke zkouškám, což? :D
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    Luk avatar 15.1.2007 22:04 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Když jsem šel kdysi na zkoušku z Teorie obvodů II, na pana (tehdy myslím ještě "jen" docenta) Havlíčka jsem se neskonale těšil. Bohužel, osud ke mně byl nemilostiv a přisoudil mi jiného zkoušejícího. Proto jsem nemohl zakusit ono obávané havlíčkovské pojetí zkoušky :-D
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    15.1.2007 20:17 janskyj | skóre: 11 | blog: linuxuv_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Ty asi nebydlis na SH, vid? ;)
    Krystaly, polovodiče, všechno směšné. Co tak konzole z digitronů, to by bylo něco pro pravé muže. :)
    15.1.2007 20:45 ParadoX | skóre: 20 | blog: Paradox
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    ee, nebydlím
    Don´t worry, be happy.
    Josef Kufner avatar 15.1.2007 21:16 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Co jsem na ty příklady koukal, tak jsou to všecko celkem jednoduché příklady na superpozici. Prostě spočítáš, co napáchá jeden zdroj pak druhej a sečteš to (ostatní zdroje napětí odpojíš, zdroje proudu vyzkratuješ). Pokud jde o HUS, tak to je úplně stejné, jen počítáš vše s komplexníma číslama.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    15.1.2007 21:24 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Popřípadě může použít nortonovu metodu, nebo theveninovu. :-)
    15.1.2007 21:25 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Nebo smičkové proudy a uzlová napětí. Ale je to už dlouho co jsem to dělal, přecijen tohle se dělalo v prváku. :-))
    Max avatar 15.1.2007 21:36 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    dej pokoj, vyvoláváš ve mě špatný vzpomínky ... :D
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    Josef Kufner avatar 15.1.2007 21:55 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Mno, to jsou děsný zvrhlosti. Superpozice má výhodu v tom, že se nemusí řešit soustavy rovnic, ale obvykle se toho půlka seškrtá a druhá půlka sesype na jednu hromadu ;-)
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    15.1.2007 21:57 Martin Beránek | skóre: 33 | blog: mousehouse | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    V prvaku, to by jeste slo, ale ja to delal naposled ve tretaku...na stredni ;-)
    never use rm after eight
    16.1.2007 14:55 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Já to dělal taky naposled v prváku na střední. :-)
    20.1.2007 18:46 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Tak nějak :-)

    Časem jsme to přejmenovali na metodu uzlových smyček :-D
    15.1.2007 21:39 ParadoX | skóre: 20 | blog: Paradox
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    no právě, to vše znám, to vše umím použít. Ale nikdy jsem takto nepočítal pokud tam byl pdoudový zdroj. 'Učitel na střední nás vše naučil perfektně. Ale ohledně těchto zdrojů říkal že je nebudeme potřebovat. Tak jsme šli dál
    Don´t worry, be happy.
    Josef Kufner avatar 15.1.2007 22:02 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Je to prakticky totéž. Rozdíl mezi zdrojem proudu a napětí je asi jako mezi cívkou a kondenzátorem. Prostě ty veličiny jsou přehozené a chová se to tak nějak naopak.

    Na střední nás to naučili počítat takouvou bastlící metodou, kdy výpočet probíhal stylem: Tajdle je deset voltů, tyhle odpory jsou stejný, takže támhle je půlka, na tajdleta dyjoda sežere tohle, takže támhle zbyde tolik. Nakonec to dopadlo tak, že schéma bylo plné hodnot a vedle ani řádek výpočtu, jen výsledek.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    Luk avatar 15.1.2007 22:05 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Cožpak nemáme skvělé metody smyčkových proudů a uzlových napětí? ;-)
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    15.1.2007 22:22 ssil | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Přesně naopak. Napěťový zdroj - ideální - má nulový odpor, takže zkratovat. Ideální proudový zdroj má nekonečný odpor, takže rozpojit. Jinak Maťátko, učebnice pro druhé ročníky středních škol.
    15.1.2007 23:18 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Napěťový zdroj - ideální - má nulový odpor, takže zkratovat.
    Lépe bude nahradit zkratem... on ten nekonečný proud by asi docela hřál ;-)
    Quando omni flunkus moritati
    Josef Kufner avatar 16.1.2007 10:17 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Jo, to je celkem možné, přecejen jsem to viděl naposledy před dvouma rokama ;-)
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    16.1.2007 08:04 M
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    U prikladu 5 staci prepocitat ten napetovej zdroj na proudovey a pak dva proudove muzes secist do jednoho. Dal uz je to snadne, a pokud se ti nelibi proudovy zdroj, tak jej muzes zase prepocitat na napetovy ...
    16.1.2007 08:17 M
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    Aha - koukam, ze oba zdroje jsou idealni. Tj ten proudovej jako by tam nebyl (pouze tlaci proud do toho napetoveho, ktery ma nulovy vnitrni odpor), ale na zbytek obvodu nema vliv ...
    16.1.2007 09:21 ParadoX | skóre: 20 | blog: Paradox
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kdo umí obvody? Poradíte někdo?
    jo, díky, už to vyšlo. Pomalu ale jistě se do toho dostávám
    Don´t worry, be happy.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.