Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Původně jsem chtěl dát dotaz do poradny ale asi by byl vymazán. Podotýkám se s problémem, že windows používám pro práci, a Linux pro vše ostatní. Jak ale mít poštu v obou systémech?
Vždy jsem používal pouze rozhraní Gmail, do kterého můžu ze všech systémů, ovšem archivace a nemožnost přístupu k poště spolu s tříděním do složek mne donutila nainstalovat si nějaký lokální správce pošty.
Mám Thunderbird 2.0.0.6 nainstalovaný ve windows. Perfektně nastavený a poštu (cca 4000 mailů) roztříděnou a označenou. Potřeboval bych, zda li šla aplikace nějak přenést, aby používala jak ve windows, tak v linuxu (kubuntu 7.10) stejná nastavení. To znamená když jsem v práci a stáhnu ve windows dejme tomu 3 maily a dva z nich mi zůstanou nepřečtené a pak doma se přihlásím do linuxu tak jsem vše měl tak jsem jsem to ve windows zavřel a naopak. Mám společný fat32 oddíl, ale radši bych toto řešil přes usb flas disk který neustále nosím u sebe.
Nemáte někdo zkušenosti s tímto fungováním? Našel jsem Mozilla Thunderbird, Portable Edition ale pokud jsem tomu porozumněl tak to jede jen pod win.
Díky za jakoukoli radu
Tiskni
Sdílej:
/home/user/.thunderbird
nebo jak na /media/disk/thunderbird.... a tak podobně
- tak aby thunderbird nainstalovaný v linuxu četl zprávy uložené na flashce, ale nevím, jestli to půjde
no, z emailů soustavně používám gmail (POP pokud se nepletu)Chyba. Chce to nejakej IMAP ucet. Napr. atlas.cz. Neni kvalitni email bez IMAPu.
náš firemní email který také jede na přes POP.Hmmm, tak to je holt problem ...
Ještě bych měl správně používat školní mail a z druhé firmy kde dělám ale vše řeším přeposíláním na gmail takže IMAP asi nebude ono.Osobne bych spis vsechno preposilal na nejakej IMAP. Jinak teda zkus to tou editaci prefs.js, mozna by to mohl byt ono, co hledas, pripadne zkus mrknout na http://portableapps.com, je tam thunderbird pro wokna na usb disk, mozna bys dokazal nakopirovat i linux verzi na usb disk a pak udelat odkaz na profil jako relativni ../profile a mohlo by to ject ve woknech i linuxu. (netestoval jsem, zkus si to sam).
Na můj vkus mají mně známé implementace IMAPu příliš tlustého klienta (neznám žádného klienta, který by byl schopen pracovat bez lokálního kešování zpráv), ale roztřídění e-mailů do složek a zachování stavu přečtený/nepřečtený to zvládá.Treba PINE? Konfigurace ulozena na IMAP serveru?
[Profile0] Name=default IsRelative=1 Path=8252cabq.defaulttak myslim nahradit IsRelative=1 za =0 a pak Path=8252cabq.default za Path=/full/path/k/profilu, tak by to snad mohlo slapat. Podobne to udelas i pro wokna. Vyhoda - oba thunderbirdy (Wokna i Linux) by pouzivaly stejnej profil, tzn. stejna konfigurace, add-ons, themes atd. Zmenis konfig ve Woknech, zmeni se ti automaticky i v Linuxu. Na druhou stranu, muze to zlobit prave proto, ze Wokna pouzivaji jinej zapis cest nez Linux a pak by uz nemusela sedet cesta k adresari s IMAP offline datama v prefs.js (viz niz) a proto je dalsi moznost 2) v .mozilla-thunderbird/8252cabq.default/prejs.js najdir polozky, ktery obsahujou /home/USER/.mozilla-thunderbird/8252cabq.default (ja jsem u sebe nasel mail.root.imap, mail.root.none, mail.server.server1.directory a mail.server.server2.directory) a zkus je zmenit trebas na /mnt/usb-flash/thunderbird a pak do tohohle adresare presun/prekopiruj adresare ImapMail a Mail. Snad by to mohlo zabrat. Ve Windows zase nastav spravnou cestu k flashce v profilu Windows Thunderbirdu. Bohuzel takhle nebudes moct sdilet nastaveni a kdyz neco zmenis v jednom, tak to pak budes muset zmenit jeste jednou ve druhym thunderbirdu. Napr. PINE (ALPINE) umoznuje ulozit konfiguraci na IMAP server, takze pak se muzu pripojit z Woken nebo z Linuxu, konfigurace se nacte z IMAPu a jede se. Ale maily jsou jenom na serveru, kdyz je clovek offline, tak si postu neprecte (na tom mam dalsi programek offlineimap nebo imapsync, kteryma si postu nakopiruju na lokalni IMAP server).
Osobně používám variantu jedna (jak pro Firefox, tak pro Thunderbird), a šlape to úplně bez problémů. Už to takhle používám zhruba tři roky. Nenosím to sice na USB klíčence, ale jen kopíruju z disku na disk přes síť. Sdílím takhle profily mezi několika různými stroji s Linuxem a dvěma Windows počítači.
Sdílím takhle profily mezi několika různými stroji s Linuxem a dvěma Windows počítači.Jaky mas cesty v prefs.js? Linuxovy /neco/neco nebo windows d:\neco\neco?
Abych řekl pravdu, tak „nevím“, protože se o to nemusím starat.
Od jisté verze jak Thunterbird, tak Firefox mají v prefs.js i jinde uvedeny i relativní cesty. A jestli jsem to pochopil správně, tak ty mají přednost (minimálně pokud je v profiles.ini
nastaveno IsRelative=1
?). Takže jen zkopíruji profil a hotovo.
[15:56:47 marian@nbmkyral ~]$ ll .thunderbird/kp6v5apo.default/ celkem 3376 drwx------ 4 marian users 4096 2007-10-16 14:53 . drwx------ 3 marian users 4096 2007-05-08 17:25 .. lrwxrwxrwx 1 marian users 102 2007-05-13 16:36 abook.mab -> /mnt/winc/Documents and Settings/mkyral/Data aplikací/Thunderbird/Profiles/4ivpucbm.default/abook.mab .... lrwxrwxrwx 1 marian users 97 2007-05-12 17:32 Mail -> /mnt/winc/Documents and Settings/mkyral/Data aplikací/Thunderbird/Profiles/4ivpucbm.default/Mail -rw-r--r-- 1 marian users 7734 2007-10-16 10:10 mimeTypes.rdf ....