Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak v úterý je to tady. Po roce opět příjmací zkoušky...
Před měsícem jsem to vzdal na FELu, a pozítří se tam pokusím dostat znova. Tentokrát na Softwarové technologie a management (STM). Očekávám od toho více než jsem loni čekal od oboru Elektrotechnika a informatika. Na STM jsem slyšel od lidí co tam již jsou samé dobré reference, teda hlavně to že se tam neučí 40 let staré věci. Také se těším že nebudu mít Fyziku což je už trochu problém.
Spíše mě zaráží kolik toho člověk zapomene za rok z matiky. Na vejšce ho dusí na integrálech a derivacích a pak sem čuměl jak puk na vzorce pro sin 2x a podobné. To že se snažím občas v hospodě pročistit hlavu od učení beru jako standart ale asi jsem to s tím formátováním přeháněl.
No jdu se zase učit. Jen tak mimochodem, nevíte někdo jestli jsou na netu ještě ukázkové příklady z předchozích let? Letos jsem našel jen jeden ale dal bych ruku do ohně za to, že loni když jsem dal aktualizace tak se objevil jiný test. Dost mě to zajímá páč loni jsem se podle toho krásně naučil všechny tipy příkladů které tam potom byli. Ted i když mám doporučenou knížku tak mi přijde že tam jsou jiné přiklady. Dík za radu kdyby jste někdo věděl
Tiskni
Sdílej:
Pravda je taky taková že skončili opravdu ty, co na to neměli nebo na to kašlali.Taky myslím. Samozřejmě se může vyskytnout zkoušející, který si libuje ve vyhazování. Ale že by měla škola přímo za úkol prosívat studenty, aby snížila jejich počet, to si nemyslím.
Spíše mě zaráží kolik toho člověk zapomene za rok z matiky.Já se taky nedávno podivil, kolik jsem toho zapomněl. Jenže pak mi došlo, že spoustu věcí, které jsem "zapomněl", si už dokážu nějak odvodit, když je potřebuju. Nebo ani ne odvodit, spíš jsem získal trochu takový "vhled" a věci, ke kterým nás na gymplu učili vzorečky jsou "kupodivu" nesmírně logické a žádné vzorečky ani tabulky ani nic podobného vlastně nejsou potřeba